• شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ -
  • 11/07/2020

نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی «منطقه گل گهر» برگزار شد

گل گهر 2030 فراتر از مرزها

نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی منطقه گل گهر،با حضور اعضا هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونان، مدیران و اعضای کارگروه های تخصصی شرکت های منطقه گل گهر به منظور تدوین استراتژی 2030 «هلدینگ گل گهر»با محوریت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در محل سالن اجتماعات پردیس امید این شرکت،برگزار شد.

در این نشست مهندس جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و عضو هیئت مدیره شرکت با اشاره به تدوین برنامه چشم انداز گل‌گهر 2030 گفت: استراتژی چیزی نیست جز شکل دادن آرزوها، اهداف و اولویت‌هایی که در ذهن همه ما به عنوان آرزوهای توسعه فرهنگی و اجتماعی وجود دارد و چیزی در این زمینه محقق نخواهد شد جز بهره‌وری، بکارگیری بهینه از بهترین متخصصین و منابع انسانی که بهترین آن در گل‌گهر حضور دارند.
ملارحمان افزود: هموارسازی و بسترسازی برای رسیدن به اولویت‌ها، اساسی ترین و مهمترین متد خواهد بود، هموارسازی برداشتن موانع از میان مسیر است. توجه به پژوهش، ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و کاربردی، ارتباط با عرصه بین‌الملل باید برای رسیدن به اهداف در اولویت سند چشم انداز گل گهر 2030 قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در راه رسیدن به اهداف مان باید مرزها و دیوارها را از میان برداریم، گفت: در استراتژی 2030 باید یک شرکت به جای 30 شرکت وجود داشته باشد و یک مجموعه عظیم اقتصادی یکپارچه داشته باشیم، به طوریکه بهترین حمل و نقل را بدون کوچکترین ضعفی در اختیار داشته باشیم و باید ضعف هایمان را پیدا کنیم و خلأها را برطرف کنیم.مدیرعامل گل‌گهر با تاکید بر اینکه ما می‌توانیم به اهداف مان دست پیدا کنیم، گفت: لازمه آن، ساختارسازی و ارتقا سطح مهارت، آموزش، تخصص منابع انسانی و توجه به معیشت و سطح زندگی همکاران هست.ملارحمان افزود: اکتشاف باید مهمترین فعالیت ما باشد و اگر چنانچه ذخایرمان کم بود برای توسعه‌های آتی کشور باید برویم به هر کجای دنیا نیاز بود اکتشاف کنیم.

ایجاد سرمایه های دانشی در گل گهر
بر اساس این گزارش، مهندس محمدرضا کرمی شاهرخی رییس هیأت مدیره گل گهر نیز در نخستین نشست کارگروه های تخصصی منطقه گل گهر گفت:بسیاری از مسایل مربوط به گل گهر، گهر زمین و منطقه در زمانی که ملارحمان در ایمیدرو مسؤولیت داشت، برطرف شد و اکنون نیز می تواند در گل گهر نقشی به مراتب تاثیرگذارتر داشته باشد‌."وی افزود:گل‌گهر ۲۰۳۰ " می‌تواند در جمع ۵۰ شرکت برتردنیا قرار بگیرد و تبدیل به یک گل‌گهر یکپارچه بین‌الملل شود و ما باید ارزش برند این شرکت را بالا ببریم.
کرمی تصریح کرد:گل‌گهر ۲۰۳۰ باید متفاوت باشد و سرمایه‌های دانشی بالایی ایجاد کند و در این فرایند بهترین تجهیزات و ماشین‌آلات را از هر گوشه دنیا به کار گرفت تا بتوان به اهداف گل‌گهر ۲۰۳۰ دست یافت.
وی اظهار داشت:برای سرمایه‌های فکری خودمان در 10 سال آینده هزینه کنیم، تنوع بخشی تولید را افزایش دهیم. علاوه بر آن زمینه های فعلی کشور را شناسایی و به برون رفت از فضای کنونی و صرفا تکیه بر منابع کشور فکر کنیم و از سیستم‌های پیمانکاری که کارهای کلیدی انجام می‌دهند غافل نشویم.وی گفت:امروز باید اهمیت جدی به خروجی کارگروه‌های تخصصی داده شود چراکه حاصل تجارب ارزشمندی است.

فصل تازه توسعه در گل گهر
مهندس ایمان عتیقی معاون مدیر عامل و مدیر مجتمع گل گهر هم در نخستین نشست کارگروه های تخصصی منطقه گل گهر تاکید کرد: مهمترین هدف نشست، این است که در جهت منافع مشترک شرکت ها گام برداشته شود و قطعا هم فکری و هم افزایی در کارگروه ها برای منطقه، ارزش افزوده و خلق ارزش می کند.
وی افزود:منطقه گل گهر به لحاظ ساختاری و سیستمی در کشور سرآمد است و تحولاتی که طی این چند سال در این رخ داده، حاصل همت جمعی شرکت های منطقه به عنوان سربازان وفادار به منطقه گل گهر و اقتصاد کشور بوده است.
وی تصریح کرد:با هدایت  مدیران ارشد شرکت گل گهر اکنون دوره ای تازه برای توسعه روزافزون را آغاز کرده ایم.
مدیر مجتمع گل گهر اظهار داشت: 30شرکت در منطقه گل گهر فعال هستند که هر کدام ماموریتی تعیین شده دارند و بر اساس آن، اهدافی را تعیین کرده اند و در آن راستا در حرکت هستند.
وی بیان کرد:منطقه گل گهر به دلیل کثرت شرکت های مشابه و همچنین موضوعات مشابه ای که دارد نیازمند یک نگاه سیستمی است و باید همانطور که در اهداف چشم انداز گل گهر 98 دیده شده، قدم برداشته شود.
مهندس ایمان عتیقی گفت:با شناختی که کل مجموعه از مهندس ملارحمان و نگاه سیستمی ایشان داریم، مدیران منطقه گل گهر امید دارند که این نگاه سیستمی بر منطقه گل گهر حاکم شود
وی افزود:باید چشم انداز واحدی برای منطقه گل گهر در 10 سال آینده تعریف و قرار است اطلاعات آن از 10 کارگروه تخصصی استخراج شود.
وی تاکید کرد:10 کارگروه حکم اتاق فکر مدیران ارشد منطقه گل گهر را دارند و نتیجه این هم اندیشی قرار است منجر به تدوین چشم انداز ده ساله منطقه گل گهر شود و نقطه قوتی برای همه شرکت ها باشد.

این گزارش می افزاید:نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی منطقه گل گهر صبح امروز با حضور 150 تن از اعضا هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونان، مدیران و اعضا کارگروه های تخصصی شرکت های منطقه گل گهر در محل سالن اجتماعات پردیس امید شرکت گل گهر برگزار شد.

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما