• پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 28/05/2020

استاندار کرمان خبر داد

توقف پرونده‌ پتروشیمی‌ های استان در ایستگاه‌ بانک‌ها

استاندار کرمان با اشاره به اینکه پرونده پتروشیمی فجر کرمان و پتروشیمی بافت در بانک معطل و منتظر تشکیل کنسرسیوم است، گفت: احساس می کنم برخی مدیران نسبت به پروژه ها حساس نیستند و نشانه آن گزارش هایی است که ارائه می شود و تسلط ندارند لذا اگر بحثی وجود دارد باید مطرح شود تا درست تصمیم بگیریم.

محمدجواد فدایی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به متوقف بودن برخی از پروژه های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: باید مشخص شود در مواردی که عقب هستیم مانع چیست و چرا از منابع صندوق توسعه ملی استفاده نشده است؟

وی با اشاره به اینکه پرونده پتروشیمی های فجر کرمان و بافت در بانک معطل و منتظر تشکیل کنسرسیوم است، افزود: احساس می کنم برخی مدیران نسبت به پروژه ها حساس نیستند و نشانه آن گزارش هایی است که ارائه می شود و تسلط ندارند لذا اگر بحثی وجود دارد باید مطرح شود تا درست تصمیم بگیریم.

ظاهرا قرار نیست بحث اختلاف آمارها حل شود

فدایی با اشاره به اختلاف آمار و گزارشات دستگاه های اجرایی افزود: ظاهرا قرار نیست این مسئله اشتباهات گزارشات حل بشود.

استاندار کرمان در ادامه بیان کرد: بعد از سفر وزیر بهداشت به استان و بازدید از شهرستان های جنوبی، قرار شد مسوولان استان با معاونان وزارتخانه جلسه ای برگزار و مسائل را پیگیری کنند که ۲۸ مرداد این جلسه در تهران برگزار و تصمیم گرفته شد درباره خانه های بهداشت روستایی، دانشگاه علوم پزشکی مطالعه و مشخص کند خانه بهداشت باید در چه نقاطی حذف یا ایجاد شود تا همه مردم دسترسی قابل قبولی به مراکز بهداشتی داشته باشند.

وی افزود: درخصوص درمان نیز مصوب شد چنانچه بخش خصوصی برای احداث بیمارستان اقدام کند وزارتخانه تامین پزشک و تجهیزات با ارز دولتی را انجام می دهد.

فدایی تصریح کرد: از مصوبات دیگر جلسه تهاتر زمین و منابع مالی برای احداث یا تکمیل بیمارستان ها، صدور مجوز کمیسیون ۲۱ بیمارستان شفا و استفاده از تسهیلات ماده ۵۶ برای احداث بیمارستان شفا و امکان استفاده از تسهیلات این ماده برای تکمیل بیمارستان نیمه تمام استان بوده است.

استاندار کرمان گفت: تکلیف روشن است و دانشگاه علوم پزشکی باید مفاد این صورتجلسه را جدی تر دنبال کند.

وجود ۹۰۰ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در استان کرمان

وی تاکید کرد: دستگاه ها اگر به پروژه های اقتصاد مقاومتی اعتقاد دارند باید جدی پروژه ها را دنبال کنند. اینگونه نمی شود که هر دفعه در جلسات بگوییم پیشرفت پروژه ها کم است و پیشرفت قابل توجهی صورت نگرفته باشد اما هیچ اقدام جدی را در این راستا نبینیم.

فدایی در ادامه با اشاره به فعالیت کارگروه رونق تولید بیان کرد: از 1500 واحد صنعتی استان کرمان ۹۰۰ مورد راکد و نیمه راکد و ۶۰۰ مورد فعال هستند که دنبال هستیم تا پایان سال مشخص شود با فعالیت های رونق تولید چقدر از ۹۰۰ واحد مشکل دار رونق یافته و مشکلشان حل شده است.

در این جلسه،دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان تحقق ۳ هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی استانی و ملی برای پروژه های اقتصاد مقاومتی را در سال جاری عملی دانسته و علت اینکه تحقق از ابتدای سال فقط ۱۴۲ میلیارد تومان بوده، عدم پیگیری مراجعان عنوان کرد. لذا مقرر شد استانداری پیگیر مراجعه متقاضیان به بانک ها را انجام و در جلسه آینده گزارش کار ارائه شود.

اخبار مرتبط
نظرات شما