• دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 25/05/2020

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو مطرح کرد

عملکرد خوب شرکت مس در حوزه اکتشافات

خداداد غریب‌پور در بازدید از غرفه ملی مس در نمایشگاه ایران کانمین با تاکید بر شرایط خوب تولیدی شرکت مس گفت: درحال‌حاضر برنامه‌های شرکت مس با برنامه ششم توسعه هماهنگ است و امیدوارم تا پایان برنامه ششم اهداف تعیین‌شده در حوزه فولاد و مس را محقق کنیم.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان اینکه در حوزه اکتشاف به‌دنبال استفاده از دستگاه و تجهیزات جدید هستیم، گفت: شرکت‌های بزرگ معدنی دنیا در این حوزه به‌صورت جدی وارد شده‌اند که بسیاری از این فناوری‌ها اخیرا در نمایشگاه آیمارک استرالیا به نمایش درآمده بود.

وی با اشاره به حضور سعدمحمدی مدیرعامل ملی مس در آیمارک ۲۰۱۹ استرالیا گفت: نتایج بازدید و حضور ایشان در این همایش در روزهای آینده به‌صورت کنفرانس در ایمیدرو برگزار خواهد شد تا زمینه‌های استفاده از دانش روز در اکتشافات فراهم شود. غریب‌پور اظهار کرد: خوشبختانه شرکت مس در حوزه اکتشافات و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط خیلی خوب عمل کرده است و طبق تفاهمی که با مدیرعامل شرکت مس داشتیم قرار شده است شرکت مس به‌طور مستقیم معادن بزرگ را بهره‌برداری کند و معادن کوچک را با مشارکت بخش‌خصوصی فعال کند. رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان اینکه سیاست ایمیدرو توسعه بخش معدن است گفت: برای تحقق این موضوع به شرکت‌های معدنی اعلام کردیم که افزایش سرمایه از محل سود انباشته برای توسعه در دستور کار قرار گیرد. وی افزود: شرکت ملی مس امسال بخشی از سود خود را برای طرح‌های توسعه و بازسازی و نوسازی اختصاص داده است. به گفته غریب‌پور، شرکت مس به‌اندازه کل فروش سال گذشته، طی ۶ ماه نخست امسال فروش داشته است. رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در پایان با اشاره به همکاری خوب شرکت مس با مجموعه‌های دانش‌بنیان و جهاد دانشگاهی در حوزه بومی‌سازی اظهار کرد: درحال‌حاضر شرکت مس رنکینگ خوبی در بازار سرمایه دارد و جزو سه شرکت برتر بازار سرمایه است.

اخبار مرتبط
نظرات شما