• جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ -
  • 03/04/2020

نماینده مردم شهربابک،خبر داد

برداشت۱۰ هزار تن پسته خشک از باغات شهر بابک

نماینده مردم شهربابک، گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری حدود ۱۰ هزار تن پسته خشک از باغات شهر بابک به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود که در مقایسه با سال گذشته دارای رشد ۶۰درصدی است.

علی اسدی کرم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، در خصوص برداشت پسته در سال جاری از باغات حوزه شهر بابک، گفت: 15 هزار و 500 هکتار باغ پسته در شهرستان شهر بابک وجود دارد که 13 هزار هکتار آن ثمر می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان برداشت پسته در سال زراعی گذشته از باغ‌های شهر بابک راضی کننده بود، اما متاسفانه سال گذشته کشاورزان وضعیت مناسبی را نداشتند، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری حدود 10 هزار تن پسته خشک از باغات شهر بابک به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود که در مقایسه با سال گذشته دارای رشد 60درصدی است.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه از روش‌های آبیاری قطره‌ای برای آبیاری باغات پسته استفاده می‌شود که میزان مصرف آب را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد، ادامه داد: کشاورزی شهرستان شهر بابک روبه جلو در حال حرکت است که می‌تواند کشاورزان را به آینده امیدوار کند.

این نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خوشبختانه بازار صادرات پسته رونق گرفته و بدون مشکل در حال فعالیت است که می‌تواند نوید بخش آینده خوب برای کشاورزان باشد، عنوان کرد: در حال حاضر پسته در بورس نیز عرضه می‌شود که می‌تواند به میزان و تعیین قیمت فروش پسته کمک کند./

اخبار مرتبط
نظرات شما