• جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ -
  • 03/04/2020

رییس اتاق کرمان خبر داد

نمایشگاه دائمی محصولات کرمان در افغانستان،دایر می شود

رئیس اتاق کرمان گفت: ایجاد نمایشگاه دائمی تولیدات و محصولات کرمان در افغانستان به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای توسعه مبادلات تجاری به ویژه صادرات استان به این کشور دایر می شود.

سیدمهدی طبیب‌زاده در نشست کمیسیون بازرگانی و در جمع فعالان اقتصادی علاقمند به تجارت با افغانستان، افزود: در حال حاضر صادرات کرمان به افغانستان 19 میلیون دلار است که می توانیم با کمک فعالان اقتصادی این میزان را به 200 میلیون دلار برسانیم. وی ادامه داد: در حال حاضر مهمترین مشکل صادرات کالا و محصول به افغانستان مربوط به مسائل گمرکی مرز میلک و مرز دوغارون است که این مسائل هزینه های بسیاری را به صادرکنندگان تحمیل می کند.

طبیب زاده، خاطرنشان کرد: برای رونق صادرات باید مسائل مختلف مربوط به حمل و نقل تسهیل شود و همچنین برنامه‌ریزی برای استفاده از کامیون های وارد شده به کشور از افغانستان، قزاقستان و روسیه به منظور حمل کالاهای داخل استان به بازارهای مقصد صورت گیرد. رئیس اتاق کرمان اظهار کرد: برای استمرار این نمایشگاه در افغانستان باید کالاهای با کیفیت، با قیمت مناسب و قابل رقابت عرضه شود تا با حل سایر مسائل مربوطه شاهد رونق صادرات باشیم.

رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان نیز در این نشست از همه فعالان اقتصادی برای همکاری در برپایی نمایشگاه دائمی محصولات کرمان درافغانستان دعوت کرد و گفت: این نمایشگاه با حضور فعال شما می تواند به اهداف خود دست یابد. محمدعلی محمدمیرزائیان افزود: مشکلات در مرز میلک موجب توقف 5 تا 7 روزه کامیون ها می‌شود که باید مشکلات گمرک و حمل و نقل در این مرز برطرف شود.

وی در بخش دیگری به برگزاری نمایشگاه موادغذایی (گلفود) دبی در اسفندماه سال جاری اشاره و بیان کرد: علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه می توانند به شرکت شهرک های صنعتی کرمان مراجعه و از تخفیف 50 درصدی هزینه‌ها برخوردار شوند.

گفتنی است در این نشست تجار فعال در بازار افغانستان به بیان مسائل و مشکلات صادرات با این بازار پرداختند.

اخبار مرتبط
نظرات شما