• دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ -
  • 13/07/2020

آنالیز بازارها در اولین هفته بهمن ماه؛

دلار ارزان و بورس باز هم پربازده شد

بورس در صدر بازدهی هفتگی قرار گرفت.در اولین هفته از بهمن ماه امسال، تنها بورس بازدهی قابل توجهی را به ثبت رساند و دیگر بازارها تقریبا با ثبات قیمت ظاهر شدند و با تغییر قیمت کمتر از یک درصدی همراه شدند. در بین بازارهای مالی تنها دلار با کاهش قیمت مواجه شد.

در بین بازارها، بورس بیشترین بازدهی مثبتی را داشت. بازار سهام که هفته گذشته با رشد ۱۳ درصدی شاخص همراه شده بود، در هفته جاری نیز طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، روندی صعودی به خود گرفت. در همین راستا، شاخص کل در هفته جاری، توانست ۲٫۹ درصد بازدهی را کسب کند و با رشدی ۱۱ هزار و ۷۶۶ واحدی، در کانال ۴۱۱ هزار واحدی قرار بگیرد.

قیمت دلار صرافی ملی نیز که هفته قبل حدود یک درصد کاهش قیمت را به ثبت رسانده بود، در هفته جاری نیز با کاهش ظاهر شد و در نهایت با کاهش ۱۰۰ تومانی در سطح ۱۳ هزار تومان در پایان هفته قرار گرفت.

در معاملات هفته جاری قیمت دلار کم نوسان ظاهر شد.

فلزات طلایی که هفته گذشته بازدهی مثبتی را به خود اختصاص داده بودند در اولین هفته بهمن با افزایش قیمت غیرمحسوسی ظاهر شدند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران، در هفته مذکور هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد با رشد ۰٫۲۲ درصدی از ۴۹۸ هزار و ۷۰۰ تومان در ابتدای هفته به ۴۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان در پایان هفته رسید.

همچنین قیمت هر سکه بهار آزادی نیز با رشد ۰٫۳ درصدی همراه شد، به طوری که قیمت آن از چهار میلیون و ۹۸۷ هزار تومان در ابتدای هفته به چهار میلیون و ۹۹۸ هزار تومان در پایان هفته رسید.

اخبار مرتبط
نظرات شما