• پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ -
  • 24/09/2020

تاکید شهردار کرمان در پاسخ به برخی انتقادها از مدیریت شهری؛

ادامه دهنده اشتباه های گذشته نخواهیم بود

شهردار کرمان با انتقاد از عدم پرداختن علمی به پروژه‌های اجرا شده در سطح شهر اظهار کرد: باید این سوال را مطرح کرد که چگونه و با چه مجوزی پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء که در طرح جامع شهر کرمان نبودند اجرایی شدند؟ پروژه میدان آزادی اجرا شد اما دردی از مردم کرمان را حل نکرد. برای تملک خیابان بهمنیار در سال‌های آینده باید ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه کنیم این در حالی است که این پروژه دردی از ترافیک شهر کرمان در این منطقه از شهر را حل نکرد. در حالی که معتقدیم اگر سرویس رایگان به کل مردم شهر کرمان می‌دادیم برای ما ارزانتر تمام می شد.

"مهران عالم‌زاده" در نشست مطالبه‌گری شهری گفت: اقداماتی که شهرداری برای مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی انجام داد یک وظیفه و اقدام کاملا دلی بود که در این راستا نیز اداره کل راهداری و سه بخش خصوصی به شهرداری کمک کردند با وجود آنکه در جلسه مدیریت بحران با محوریت آمادگی استان کرمان برای برگزاری مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت، درخواست کمک از سایر دستگاه‌های اجرایی را داشتیم تا ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل در آن روز در اختیار شهردای قرار دهند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد، لذا گزارش عملکرد شهرداری را منتشر کردیم.

شهردار کرمان با بیان این مطلب که شهرداری طراح مسیر تشییع نبود و صرفا مجری کارهایی که برعهده‌اش گذاشته بودند، بود ادامه داد: ستاد برگزاری مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی برای هر دستگاهی یک وظیفه‌ای ابلاغ کرد که شهرداری و سازمان تبلیغات اسلامی استان وظیفه مناسب‌سازی شهری برای این مراسم را برعهده داشتند و ما نقش‌های مضاعفی خودمان نیز برای خدمت‌رسانی بیشتر از جمله نظافت شهر، حضور آتشنشانان، حمل و نقل، ایجاد پارکینگ و ... را نیز انجام دادیم.

وی در خصوص شفافیت در شهرداری کرمان عنوان کرد: در سایت شهرداری کرمان شفافیت شهرداری از جمله در قراردادها، نقشه‌های طرح تفصیلی که به عنوان بزرگترین منبع اطلاعاتی شهرداری محسوب می شود (برای اولین بار در کشور شهرداری کرمان نقشه تفصیلی شهری را منتشر کرد)، نیروهای شهرداری و ... منتشر شده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته است

پروژه‌های که در طرح جامع شهر کرمان نبود با چه مجوزی اجرا شدند؟

شهردار کرمان با انتقاد از عدم پرداختن علمی به پروژه‌های اجرای شده در سطح شهر اظهار کرد: باید این سوال را مطرح کرد که چگونه و با چه مجوزی پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء که در طرح جامع شهر کرمان نبودند اجرایی شدند؟ پروژه میدان آزادی اجرا شد اما دردی از مردم کرمان را حل نکرد. برای تملک خیابان بهمنیار در سال‌های آینده باید ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه کنیم این در حالی است که این پروژه دردی از ترافیک شهر کرمان در این منطقه از شهر را حل نکرد. در حالی که معتقدیم اگر سرویس رایگان به کل مردم شهر کرمان می‌دادیم برای ما ارزانتر تمام می شد.

وی بر لزوم انجام کارهای کارشناسی تاکید کرد و در ادامه توسعه بی‌رویه شهر کرمان را یکی از آفات مرکز استان کرمان دانست و بیان کرد: شهر کرمان با وسعت ۱۳ هزار هکتار و ۶۵۰ هزار نفر جمعیت از تراکم بسیار پایینی برخوردار است اما اعلام می‌کنم که دیگر توسعه شهر کرمان نخواهیم داشت ضمن آنکه تناسبات شهر کرمان درست نیست و به راحتی این درد درمان نخواهد شد.

عالم‌زاده از متوازن شدن خدمت‌رسانی در این دوره در همه مناطق شهری کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: اگر خدمت‌رسانی متوازن نباشد مردم از محله‌های کم برخوردار به محله برخوردار مهاجرت می‌کنند و باعث تراکم زیاد در مناطق برخوردار شهری می‌شود.

شهردار کرمان در خصوص علت گسترش شهر کرمان از جنوب شهر کرمان گفت: هوانیروز درخواست اضافه کردن ۴۰ هکتار به محدوده شهری کرد لذا در شورای عالی معماری و شهرسازی ۴۰ هکتار از محدوده شهری خارج و بع این محدوده اضافه کردیم.

پمپ‌ها در زمان بارندگی به کمک شهر کرمان می‌آیند

شهردار کرمان با اشاره به بارندگی‌های امسال در شهر کرمان تصریح کرد: دفع آب‌های سطحی در شهر کرمان به سختی انجام می‌شود و در بیشتر مناطق این آب های سطحی وجود دارد اما منطقه یک به علت آنکه شیب شهر به آن سمت است بیشترین مشکل را در زمان بارندگی برخوردار است لذا در چهاراه ناصریه تعدادی پمپ نصب کردیم و در بارندگی‌های اخیر به دلیل برق نرسیدن به موقع به این پمپ‌ها آب در این منطقه جمع شده بود که پس از اتصال برق این مشکل رفع شد.

وی ادامه داد: شهر کرمان از سمت جنوب از منطقه سرآسیاب مورد تهدید سیل است بنابراین مشاور مطالعات این بخش را در حال انجام دارد تا در زمان بارندگی‌های زیادی با مشکل برنخوریم و شهر در امنیت کامل باشد.

کرمان، یدک کش کلانشهر است

عالم‌زاده با بیان این مطلب که شهرهای بالای یک میلیون نفر با عنوان کلانشهر در سطح کشور مطرح هستند، تصریح کرد: شهرداری کرمان فقط کلمه کلانشهر را یدک می‌کشد و هیچ امکاناتی در این زمینه به ما داده نشده است.

کرمان به شهر مردگان معروف است؟

وی در پاسخ به این موضوع که شهر کرمان به شهر مردگان معروف شده و یکی از دلایل آن آیا نمی‌تواند در ورودی‌های شهر باشد؟ اظهار کرد: مشاورانی برای زیباسازی ورودی‌های شهر کرمان انتخاب و در حال مطالعه بر روی این موضوع هستند، ضمن آنکه منطقه سه شهری نیز از سمت هفت باغ طرح ایجاد فضای سبز در آن آغاز شده است.

شهردار کرمان در خصوص آخرین وضعیت آرامستان جدید شهر کرمان نیز بیان کرد: آرامستان کرمان در سایت جدید طراحی شده بود که اکنون یک تعارض بین ارتش و راه و شهرسازی در مالکیت آن بوجود آمده است که دستگاه‌های مربوطه در حال بررسی این موضوع هستند که اگر رفع تعارض نشود در سایر سایت‌های پیشنهادی آرامستان جدید شهر کرمان را احداث خواهیم کرد و تا پایان این ماه برای جانمایی آرامستان جدید تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی عنوان کرد: نیروهای خدماتی در شهر کرمان براساس مساحت مشخص می‌شود و در این زمینه کمبود نیرو نداریم و شهر کرمان از لحاظ نظافت همیشه وضعیت مطلوب داشته و دارد.

عالم‌زاده با بیان این مطلب که مطالعات لازم برای اضافه کردن یک لاین در مسیر میدان آزادی به میدان شهدا در حال انجام است، بیان کرد: محیط زیست باید از فعالیت کوره‌های آهک در شهرک صنعتی جلوگیری کند و مقرر شد که این کوره ها به جاده زرندی انتقال داده شوند.

وی در خصوص پروژه‌های بزرگی که در شهر کرمان اجرا شد که مشکلی از شهر کرمان حل نکرده ضمن آنکه پول زیادی از بیت‌المال برای این پروژه‌ها صرف شد، در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری برای عدم تکرار این اشتباهات اقدامی انجام داده است؟ اظهار کرد: در این دوره، شهرداری تخصص محور را در پیش گرفته ایم اما در گذشته شاهد بودیم که اشتباهات زیادی در سطح کشور در بحث شهرسازی اتفاق افتاده که نمونه بارز آن را می توان در کرمانشاه و وقوع زمین لرزه شدید و ویرانی‌های ناشی از این زمین لرزه مشاهد کرد و تا زمانی که هیچ برخورد قانونی با خطاکار صورت نگیرد و این رویه ادامه داشته باشد، خطاها کاهش پیدا نخواهد کرد.

شهردار کرمان با تاکید برآنکه محدوده شهر کرمان مشخص است، تصریح کرد: در حاشیه شهرها با پدیده زمین‌خواری مواجه هستیم. مردم نباید خود را آلت دست زمین‌خوار کنند و زمین بدون سند خریداری کنند و ما نیز سعی بر کنترل این زمین‌خواری داریم.

وی افزود: تنها جایی که در حاشیه شهر کرمان شاهد ساخت و ساز غیرقانونی و با تخلف هستیم، ساخت خانه های سازمامی در انتهای منطقه سرآسیاب توسط ارتش برای کارکنان خود هستیم که ما گزارش‌های لازم را به فرمانداری و دادستانی دادیم و معتقدیم ارتشی که باید حافظ منافع ملت باشد، نباید تخطی کند و اگر مردم به جزء این مورد خانه‌سازی در حاشیه‌های شهر مشاهده کردند به ما اعلام کنند.

عالم‌زاده به سایر محله های حاشیه ای شهر کرمان و وضعیت آنها اشاره کرد و ادامه داد: محله الله آباد دهداری دارد و مردم از طریق دهداری باید مشکلاتشان را مطرح کنند اما محله شیشه‌گری، محله رسمی شهری نیست و جزء حاشیه شهر کرمان محسوب می‌شود که متاسفانه آب و برق غیرقانونی برای این منطقه کشیده‌ شده و مردم ساکن در این منطقه از آنها استفاده می‌کنند گفتنی است که برای آسفالت شهرک صنعتی نیز تا کنون حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه کردیم و سعی داریم که همه کوچه های این منطقه را آسفالت کنیم.

وی اضافه کرد: دولت قیر یارانه‌ای هدف به محله‌های حاشیه‌ای که جدید به شهر اضافه شده، اختصاص داده است و فاز ۳ شهرک الغدیر که ۲۷ سال است احداث شده و جزء شهر بوده هنوز آسفالت نشده است و قطعا این اعتبار قیر را ابتدا برای این منطقه در نظر خواهیم گرفت.

شهردار کرمان در باره معضل سگ‌های ولگرد در شهر کرمان نیز عنوان کرد: جمع‌آوری و نگهداری سگ‌های ولگرد برعهده شهرداری است اما عقیم‌سازی را باید دامپزشکی انجام دهد هر بخش خصوصی که می‌تواند به این موضوع ورود پیدا کند شهرداری از آن استقبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: در حوزه روشنایی پارک ها نیز از دوسال گذشته اصلاح روشنایی پارک‌های شهر و پارک‌های جدید که احداث می‌شود را در دستور کار قرار داده ایم اما اگر پارکی را مشاهده می‌کنید که از روشنایی مطلوبی برخوردار نیست به شهرداری اعلام تا پیگیری لازم برای رفع مشکل آنها صورت پذیرد.

عالم‌زاده در خصوص تبلیغات شهری برای گردشگری نیز گفت: برای تبلیغات گردشگری استان کرمان نیز هرسال قبل از عید نوروز نقشه گردشگری چاپ می‌کنیم و ایستگاه‌های «از من بپرس» را در ورودی‌های شهر مستقر می کنیم ضمن آنکه امسال نیز جشنواره ویژه نوروزی در شهر کرمان خواهیم داشت تا مردم تشویق به سفر به استان کرمان شوند زیرا حوزه گردشگری ارزش افزوده ای را برای مردم شهر کرمان ایجاد خواهد کرد.

نگاه‌های سیاسی باعث آسیب رساندن به شهر می‌شود

 شهردار کرمان هم‌سو نبودن نوع نگاه‌ها را یکی از مشکلات امور شهری برشمرد و تصریح کرد: برخی اوقات نگاه سیاسی باعث آسیب رساندن به شهر می‌شود و متاسفانه اگر کسی بخواهد کاری برای این شهر انجام دهد، به هر شکلی سعی می‌کنند او را از صحنه خارج کنند که این موضوع درست نیست و در نهایت شهر و مردم ضرر خواهند کرد.

"مهران عالم‌زاده" در خصوص اظهارات برخی از اعضای شورای شهر کرمان درباره عدم نظارت بر کار شهرداری کرمان گفت: شهرداری‌های سراسر استان و کشور موظف به دادن صورتحساب به ذینفع هستند و در صورت عدم اقدام مناسب با خاطیان برخورد خواهد شد ضمن آنکه ما نیز به بازرسی شهرداری اعلام کردیم که براین امر نظارت ویژه داشته باشند.

وی در پاسخ به این ادعای یکی از اعضای شورای شهر که «شهرداری میلیون‌ها تومان پول از مردم می‌گیرد و صورتحسابی به آنها نمی‌دهد» گفت: نمی‌توان کل این موضوع را انکار کنیم اما حداقل می‌دانم که ۱۰ درصد این مشکل وجود دارد و تعداد محدودی از مراجعه کنندگان شهرداری کرمان برگ صورتحساب دریافت نکرده‌اند اما باید عنوان کنم که در دوره‌های قبلی که خود بنده نیز یکی از مراجعه کنندگان شهرداری بودم، صورتحسابی جهت پرداختی های صورت گرفته به شهرداری به بنده داده نمی‌شد اما در مجموع رسانه‌ها می‌توانند نظرسنجی از مراجعه کنندگان انجام دهند که وضعیت کنونی شهرداری نسبت به دوره های قبل بهتر شده است یا خیر؟

عالم زاده ادامه داد: اعلام می کنیم که اگر شخصی به شهرداری مراجعه و بابت پولی که از آنها گرفته می‌شود، برگ محاسبات به آنها داده نشد می‌توانند مبلغ مورد نظر را پرداخت نکنند و به شهرداری کل مراجعه تا با شهردار و پرسنل ذیربط آن منطقه برخورد قانونی صورت گیرد.

شهردار کرمان در خصوص اظهار نظری که پرسنل غیرمتخصص شهردار در مسندهای مهم شهرداری گمارده شده اند نیز بیان کرد: به نظر بنده اکنون متخصص ترین افراد در جایگاه خودشان در شهرداری کرمان در حال خدمت به مردم هستند و افرادی که این ادعا را دارند مصداقی عنوان کرده و به کلی گویی بسنده نکنند.

وی افزود: مسئولین شهرداری را به دور از تعصب حزبی، جناحی و گروهی و براساس صلاحیت‌ها منصوب کرده ایم و باتوجه به تجارب و تخصص هر کسی در حوزه انتخابی بنده، انتخاب و مشغول به فعالیت هستند و قطعا سایر مدیران شهرداری نیز باید در مناطق تحت هدایتشان شایسته‌سالاری را سرلوحه انتخاب های خود قرار دهند اما این مطلب را نیز باید عنوان کنم که هم اکنون بیش از ۲۰۰۰ نیرو در شهرداری کرمان مشغول به فعالیت هستند و ممکن است در سطوح پایین تر برخی افراد نالایق نیز در مسندی قرار گرفته باشند که بنده از آنها بی اطلاع باشم.

عالم‌زاده با بیان این مطلب که ما افرادی در شهرداری داریم که تخصص دارند اما متعهد نیستند، اضافه کرد: از اعضای شورای شهر می خواهم که اگر فرد متخصص و متعهدی در شهرداری بوده که در این دوره کنار گذاشته شده باشد حتما به بنده اعلام کنند تا با مدیری که چنین اقدامی انجام داده برخورد کنم.

وی درباره افزایش ۱۰ برابری تعرفه‌های عوارض شهری در کرمان، به ایسنا گفت: اصلا نباید چند برابری افزایش تعرفه ها مدنظر قرارداد. مهم این است که ما در شهر کرمان عوارض را براساس قیمت زمین و هزینه‌های ساختمانی درست پرداخت کنیم و جای این سوال مطرح است که اگر کاری در گذشته به اشتباه انجام شده یا خیلی پول‌هایی که شهرداری باید از مردم و سازندگان اخذ می‌کرده، صورت نپذیرفته آیا ما هم باید ادامه دهنده اشتباه گذشتگان باشیم؟

شهردار کرمان ادامه داد: متاسفانه در گذشته به اشتباهات رسیدگی و توجه نشده بود. اگر مردم خواهان ادامه اشتباهات قبل بودند حتما شورای شهری قبلی رای می‌آورد و اکنون بر مسند شورای شهر تکیه زده بودند. مردم شورای جدید را انتخاب کردند تا اصلاحات انجام دهد و ما نیز اصلاحات را به شورای شهر پیشنهاد و در شورا تصویب می کنیم.

عالم زاده ادامه داد: اگر به دنبال این هستیم که شهر کرمان همانند شهر شیراز به درآمد خوبی دست پیدا کند (مساحت شهر کرمان و شیراز یکی است اما درآمد شهرداری شیراز ۱۰ برابر شهرداری کرمان است)باید دست به اصلاحات بزنیم. سوال اینجاست که چرا درآمد شهرداری یزد یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده این درحالی است که یزد یکی از شهرهای تابعه استان کرمان بوده است؟ در سال‌های گذشته باید اقداماتی در راستای درآمدزایی شهرداری کرمان انجام می‌دادیم که متاسفانه انجام نشده و این ضعف اکنون کاملا مشخص شده است.

وی با طرح این سوال که اگر از مردم پول نگیریم و به آنها نیز خدمت نکنیم، خوب است؟ تصریح کرد: فاز ۳ شهرک الغدیر که متعلق به کارکنان شهرداری است ۲۷ سال آسفالت نشده است. چرا باید مردم این منطقه ۲۷ سال در خاک زندگی کنند و هر زمستان با مشکلات عدیده‌ای مواجه باشند؟ منطقه سرآسیاب چه زمانی است که به شهر کرمان اضافه شده چرا باید وضعیت معابر آن اینگونه باشد؟ شهرک صنعتی، بزرگراه آیت‌الله خامنه‌ای و ... چرا باید وضعیت معابر نامناسبی داشته باشند؟

عالم‌زاده معتقد است: مردم حاضرند سهم خودشان در اداره امور شهری را منطقی بپردازند و در مقابل از شهرداری خدمات دریافت کنند و شهرداری نیز موظف است که به نحو مطلوب خدمت‌رسانی برای مردم عزیز این شهر را داشته باشد.

وی در خصوص عوارض تفکیکی که شهرداری از املاک زیر ۵۰۰ مترمربع دریافت می‌کند عنوان کرد: موضوع عوارض تفکیکی که شهرداری از املاک زیر ۵۰۰ مترمربع دریافت می کند، مصوبه‌ای بود که به پیشنهاد شهرداری، در شورای شهر مطرح و اصلاحیه ای روی این مصوبه صادر شد و حتی یک نفر نیز برعلیه این مصوبه به دیوان عدالت اداری شکایت کرد که دیوان عدالت اداری رای به نفع شهرداری صادر کرد لذا اگر شهرداری خلاف قانون رفتار کرده بود دیوان عدالت اداری امروز به نفع شهرداری رای صادر نمی‌کرد.

عالم زاده ادامه داد: همچنین شورای شهر یک اصلاحیه روی این مصوبه داده و برخی از املاک را از پرداخت عوارض تفکیکی معاف کرد هرچند ما از آنها عوارض دریافت نمی‌کردیم اما شورا برای شفاف بودن مصوبه این اصلاحیه را نیز پیوست مصوبه کرد و فقط از افرادی که شهرداری و قانون را دور زده‌اند و تفکیک غیرمجاز انجام داده اند باید عوارض تفکیک پرداخت کنند همچنین مجوزات وزارت کشور نیز بر مشمول بودن این املاک وجود دارد.

شهردار کرمان در واکنش به ادعای یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر ابطال مصوبه فوق الذکر اظهار کرد: هر مصوبه‌ای که باطل شود حتما به ما ابلاغ خواهد شد و شهرداری نیز قطعا از آن تبعیت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه از ابزارهای که در دست داریم برای وصول مطالبات نهایت استفاده را خواهیم کرد، تصریح کرد: متاسفانه ضعف‌هایی در قانون وجود دارد که باید قانون گذار آن را رفع کنند.

عالم‌زاده بیان کرد: هر شورای شهر و شهرداری در دوره خودش کارهای انجام داده است اما ممکن است برخی اقدامات ما اشتباه بوده یا کاری که مسلما درست بوده را انجام نداده یا منافع صنفی و یا گروهی را دیده باشیم اما منافع عموم در نظر گرفته نشده باشد. در مجموع صحبت بنده این است که باید اصلاح ساختار انجام دهیم و اصلاح ساختار نیز در گرو شناسایی نقاط ضعف است.

این مقام مسئول بر انتقادپذیر بودن مسئولین تاکید کرد و افزود: آیا پروژه آزادی یا پروژه تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر مشکل مردم کرمان را در ترافیک حل کرد؟ اگر این دو پروژه خوب عمل نکرده، دوستان باید اشتباه خود را پذیرفته و از مردم عذرخواهی کنند و اگر خوب است چرا از آن دفاع نمی‌کنند؟ حدود ۱۶۰ میلیارد تومان از پول مردم شهر برای این دو پروژه هزینه شده است و مشکلی از ترافیک این شهر را حل نکرده است. بنده از این پروژه‌ها انتقاد دارم و اگر انتقاد نکنم (چون از بنده ناراحت می‌شوند) وظیفه شهردار بودن خود را به درستی انجام نداده‌ام چه بسا کارهای بنده نیز مورد انتقاد خیلی‌ها باشد که باید انتقادات بیان تا اگر مسیری اشتباهی را طی می‌کنیم، اصلاح نماییم.

شهردار کرمان انتقاد کردن و انتقادپذیری را از اصول پیشرفت و اصلاح ساختار دانست و عنوان کرد: همه انسان‌ها نقاط ضعف و قوتی دارند و هیچ کس کامل نیست بنابراین نباید در برابر انتقادات رو به پرخاشگری ببریم. باید کارشناسی و منطقی از عقاید و اقداماتمان دفاع کنیم و با دعوا هیچ کاری درست نمی‌شود.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در جلسه‌ای شورای شهر که منجر به درگیری کلامی برخی اعضای شورای شهر و شهردار شده نیز به ایسنا گفت: آسفالت معابر یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که چرا شهرداری آسفالت انجام نداده است؟ بررسی کنید که هزینه آسفالتی که در دوره قبل انجام شده چه کسی پرداخت کرده است؟ آیا کار درستی است که ما آسفالت کنیم و شهردار بعدی پول آنها را پرداخت کند؟ این هنر نیست و آیا این جزو گزارش عملکرد آن شورا به حساب می‌آید؟

عالم‌زاده افزود: قراردادهای پروژه‌هایی که با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء منعقد شده بود در دوره قبل شورا تنها ۱۰ درصد پیشرفت ریالی داشته بود. این در حالی است که وظیفه شهرداری و شورا در این بوده که با تلاش و سختی این پروژه‌ها را به اتمام برساند. این هنر نیست که بنده ۲ هزار میلیارد تومان پروژه قرارداد منعقد کنم. بستن قرارداد کار سختی نیست بلکه تامین منابع و انجام کار، امری بسیار سخت است.

وی از پروژه پل سیدی و معطل ماندن چندین ساله آن سخن به میان آورد و اظهار کرد: سه شهردار روی کار آمدند اما پروژه پل سیدی انجام نشد و اولین کاری که در این دوره شهرداری انجام شد، اتمام این پروژه چندین ساله بود. چرا شورا و شهرداران قبلی مشکل این پروژه را نتوانستند حل کنند؟ به این دلیل که کار کارشناسی روی این پروژه انجام نشده بود و اگر پروژه‌ها را براساس کار کارشناسی انجام دهیم موانع اجرای آن پروژه‌ها برطرف می‌شود.

شهردار کرمان هم‌سو نبودن نوع نگاه‌ها را یکی از مشکلات امور شهری برشمرد و تصریح کرد: برخی اوقات نگاه سیاسی باعث آسیب رساندن به شهر می‌شود و اگر کسی بخواهد کاری برای شهر انجام دهد به هر شکلی سعی می‌کنند او را از صحنه خارج کنند که این موضوع درست نیست و در نهایت شهر و مردم ضرر می‌کنند.

وی بر لزوم منصف بودن انتقادات تاکید کرد و ادامه داد: اگر شهرداری خوب عمل نمی‌کند او را عزل کنید و اگر شهرداری نیز خوب است او را حمایت کنیم تا با توان بیشتر کار انجام دهد.

عالم‌زاده از برخی اقدامات شهرداری در دو سال اخیر سخن به میان آورد و به ایسنا گفت: در دو سال اخیر حدود ۴۰۰ نفر(۲۰ درصد پرسنل) از نیروهای شهرداری بازنشسته شده‌اند در عین حال در این مدت منطقه ۵ شهرداری راه‌اندازی شد و ۲۰ درصد بهره‌وری ظرف دو سال گذشته در شهرداری افزایش یافته است که این کار آسانی نیست که بدون گرفتن هیچ نیروی جدیدی دو سازمان جدید در شهرداری راه‌اندازی کنیم.

اخبار مرتبط
نظرات شما