• پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ -
  • 16/07/2020

آنالیز بازارها در هفته اول اسفند ماه؛

شروع پرسود بازارهای مالی در شب عید/ پیشتازی طلا و سکه

در هفته اول اسفند ماه سال جاری، همه بازاراها بازدهی به نسبت بالایی را به ثبت رساندند که در این بین بازدهی طلا و سکه از دیگر بازارها بیشتر بود.

طلا و سکه در هفته‌ای که سپری شد بیشترین بازدهی را در بین بازارهای مالی داشتند. طلای ۱۸ عیار و سکه امامی هر کدام  با رشد ۱۳ درصدی در یک هفته نسبت به هفته‌های قبل رشد قابل ملاحظه‌ای را به ثبت رساندند و در صدر بازدهی هفتگی بازارها قرار گرفتند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، سکه امامی در این هفته با رشد حدود ۷۰۰ هزار تومانی به رقم شش میلیون و ۲۴ هزار تومان رسید؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۷۲ هزار تومانی را تجربه کرد و در پایان معاملات پنح‌شنبه هشتم اسفند ماه به رقم ۶۲۰ هزار تومان رسید. قیمت طلا در پایان هفته گذشته ۵۴۸ هزار تومان و قیمت سکه نیز پنج میلیون و ۳۳۰ هزار تومان قیمت داشت. قیمت دلار نیز در این هفته حدود هزار و ۵۰۰ تومان افزایش را تجربه کرد و با بازدهی ۱۰٫۵ درصدی به رقم ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

براساس نرخ‌های اعلامی صرافی ملی قیمت دلار آمریکا در پایان هفته گذشته معادل ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بود. شاخص کل بورس سطح نیم میلیون واحدی را پشت سر گذاشت، و بازدهی ۹٫۴ درصدی را از آن خود کرد.

آنطور که سازمان بورس و اوراق بهادار گزارش داده است، شاخص کل بازار سرمایه در پایان هفته گذشته روی سطح ۴۷۸ هزار واحدی قرار داشت که با رشد ۴۵ هزار واحدی در پایان معاملات چهارشنبه هفتم اسفند ماه روی سطح ۵۲۳ هزار واحدی به کار خود در هفته اول اسفند ماه پایان داد.

اخبار مرتبط
نظرات شما