• چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 27/01/2021

نماینده مردم جیرفت مطرح کرد

وزارتخانه‌های تعاون و راه از «مستاجران» حمایت کنند

نماینده جیرفت و نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه موجرها در شرایطی که با بحران کرونا مواجه شده‌ایم مستاجران را برای تخلیه مسکن تحت فشار قرار داده‌اند از وزرای تعاون و راه و شهرسازی خواست تا از این قشر حمایت کنند.

یحیی کمالی پور در مورد اعلام خبری از سوی رئیس اتحادیه املاک کشوری مبنی بر اینکه هیچ دادگاهی در این ایام برای تخلیه واحدهای مسکونی حکمی را صادر نمی‌کند، گفت: هم‌اکنون مشکل اساسی در خصوص وضعیت مستاجران وجود دارد که حتی اگر دادگاه‌ها هم حکمی صادر نکنند، موجرها مرتب به این افراد اخطار می‌دهند و آنها را تحت فشار قرار می‌دهند.

مستاجران در زمان بحران کرونا در شرایط سختی قرار گرفته‌اند

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین مسکن در شرایطی که با بحران کرونا مواجه شده‌ایم از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و متاسفانه مستاجرانی که موعد تخلیه مِلکشان فرا رسیده است در شرایط سختی قرار دارند.

وی در مورد عدم صدور حکم توسط دادگاه‌ها برای تخلیه مسکن توسط مستاجران، تصریح کرد: رویه دستگاه قضایی این است که مدت زمان 5 ماه طول می‌کشد تا موجران بتوانند حکم تخلیه برای مستاجر بگیرند که امری زمان بر است، اما با عدم صدور حکم هم مشکلی حل نمی‌شود.

وزارت راه باید تسهیلاتی را جهت رفع مشکل مستاجران ارائه دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم، در ارائه راهکار برای رفع مشکل مستاجران، تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی باید با وزارتخانه‌های مربوطه همچون تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و اقتصاد جلساتی را برگزار کرده و برای شناسایی مستاجران به عنوان جامعه هدف برنامه‌ریزی کنند تا از این قشر حمایت شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بررسی وضعیت افرادی که به دلیل مشکلات مالی آسیب نبینند از مهمترین وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است تا مانع از بروز آسیب‌های اجتماعی ناشی از این مشکل شوند، همچنین وزارت راه و شهرسازی می‌تواند تسهیلاتی برای رفع مشکل مستاجران جهت تامین مسکن مورد نیازشان ارائه دهد.

اخبار مرتبط
نظرات شما