• دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ -
  • 21/09/2020

استاندار کرمان خبر داد

تدوین ۲۰ سند توسعه‌ای در استان کرمان در سال ۹۸

استاندار کرمان با اشاره به عملکرد شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان در سال گذشته عنوان کرد: در سال گذشته ۲۰ سند توسعه در استان کرمان تدوین و تصویب شده است و ۲۶ هزار میلیارد تومان پروژه در استان بهره برداری شده که بخشی از سرمایه گذاری صورت گرفته در استان مربوط به این پروژه هاست.

محمدجواد فدائی در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان با تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام و روز تکریم خیّران اظهار کرد: در حوزه های مختلف خیران فعالیت و کمک می کنند که از آنها تشکر می کنیم.

وی افزود: حضور و کمک خیّران ربطی به وضعیت مالی دولت ها ندارد و حتی در کشورهای پیشرفته و با اقتصاد خیلی خوب نیز خیّران نقش مهمی دارند و کارهای بزرگی انجام می دهند زیرا ذات انسان این است که در کار خیر مشارکت کند و در فرهنگ اسلام بر مشارکت و کار خیر تاکید زیادی شده است.

فدائی با اشاره به فعالیت خیران در استان کرمان در حوزه های مختلف تصریح کرد: به عنوان مثال در مدرسه سازی در سال ۹۶ مبلغ ۲۲ میلیارد تومان تعهد خیران بوده در حالی که بودجه عمرانی استانی نوسازی مدارس ۳۰ میلیارد تومان بوده که کمک خیران در مقابل بودجه عدد قابل توجهی بوده است.

استاندار کرمان بیان کرد: در سال ۹۷ خیران ۳۲ میلیارد تومان تعهد کردند و بودجه استانی نوسازی ۳۶ میلیارد تومان بوده و در سال قبل تعهد خیران مدرسه ساز در استان کرمان ۹۷ میلیارد تومان و بودجه استانی نوسازی مدارس ۲۱ و نیم میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: در اعتبارات ملی در مدرسه سازی در سال های گذشته رشد خوبی داشته ایم به طوری که در سال های ۹۷ و ۹۸ نسبت به سال ۹۶ پنج برابر رشد را شاهد بودیم.

فدائی اظهار کرد: در سال ۹۷ پنج برابر سال ۹۶ در ساخت کلاس در استان کرمان توسط خیران کار شده و سال ۹۸ میزان ۲۰ درصد بیش از سال قبل از آن کلاس احداث شده که نشان می دهد خیران نقش موثر و خوبی دارند و توصیه می کنیم همچنان به این کمک ها ادامه بدهند.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به عملکرد شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان در سال گذشته عنوان کرد: در سال گذشته ۲۰ سند توسعه در استان کرمان تدوین و تصویب شده است و ۲۶ هزار میلیارد تومان پروژه در استان بهره برداری شده که بخشی از سرمایه گذاری صورت گرفته در استان مربوط به این پروژه هاست.

وی افزود: کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی فعالیت خوبی داشته اند اما قرار است در جلسه آینده در این زمینه بحث شود.

فدائی درباره احکام غیربودجه ای گفت: مصوب شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این زمینه کار کرده و وظایف دستگاه های اجرایی را مشخص و گزارشی در این زمینه ارائه کند.

اخبار مرتبط
نظرات شما