• دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ -
  • 21/09/2020

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی:

زمان انجام معاملات «سهام عدالت» مشخص شد

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: حدودا در تاریخ ۸ خردادماه سال جاری بعد از مشخص شدن تعداد واقعی سهامدارانی که روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، در اطلاعیه‌ای تاریخ مراجعه افراد به سامانه‌ها برای فروش سهام عدالت اعلام خواهد شد.

حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار کرد: به زودی شاهد ورود ۴۹ میلیون نفر دیگر از اشخاص حقیقی به باشگاه بزرگ سرمایه‌ای کشور خواهیم بود. از این تعداد دو و نیم میلیون نفر فوت کردند که سهام آن‌ها به وراث شان منتقل می‌شود.

وی افزود: از ۴۶ و نیم میلیون نفر باقی مانده مشمول سهام عدالت ۳۶ میلیون نفر دارای کد بورسی هستند که یک و نیم میلیون نفر احراز هویت در بازار سرمایه داشتند.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: بر اساس آخرین تصمیمات فرعی شورای عالی بورس اگر افراد در نظام بانکی احراز هویت شده باشند نیاز به احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی فعال نخواهند داشت؛ بنابراین توصیه ما به افراد این است که با مراجعه به سایت سازمان خصوصی سازی و وارد کردن شماره شبا از احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی معاف شوند.

فهیمی خاطرنشان کرد: مسیر ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است، اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری سهام دارند، باید به سایت خصوصی‌سازی مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن‌همراه خود را به روزرسانی کنند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص افزایش مراکز احراز هویت بیان کرد: تعداد مراکز احراز هویت به ۲ هزار مرکز ارتقا یافته و دیگر تجمع انبوه مراجعه‌کنندگان را در مقابل بانک‌ها و دفاتر پیشخوان دولتی شاهد نخواهیم بود.

وی ادامه داد: حدود ۵ میلیون نفر روش مستقیم آزاد‌سازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند که باید از دانش کافی برخوردار باشند.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت از زمان فروش سهام عدالت خبر داد و افزود: حدودا در تاریخ ۸ خردادماه سال جاری بعد از مشخص شدن تعداد واقعی سهامدارانی که روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، در اطلاعیه‌ای تاریخ مراجعه افراد به سامانه‌ها برای فروش سهام عدالت اعلام خواهد شد.  بعد از این تاریخ زمان قطعی که خیلی طولانی هم نخواهد بود (شاید حدود ۱۰ روز) امکان خرید و فروش سهام عدالت ایجاد خواهد شد.

اخبار مرتبط
نظرات شما