• چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 27/01/2021

با مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان،انجام می شود

راه‌اندازی بازارچه های عرضه مستقیم میوه و مرغ در استان

با مصوبه چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کرمان در سال جاری مقرر شد با پیگیری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همکاری شهرداری، بازارچه های عرضه مستقیم میوه و مرغ در کرمان و شهرستان ها راه‌‌اندازی شود.

چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کرمان در سال جاری،به ریاست دکتر فدائی استاندار کرمان در محل سالن شهید مرتضوی استانداری برگزار و سرانه های مصرف میزان مورد نیاز ۱۳ قلم کالای اساسی استان در سال توسط رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارش شد و عنوان شد: به غیر از گوشت قرمز که هنوز ارز ۴۲۰۰ تومان به آن اختصاص داده شده، مابقی کالاها را میتوان به صورت کالا به کالا(تهاتر) وارد کرد.
به گفته معاون سازمان صمت کرمان، در سال گذشته ۱۰۳ هزار مورد بازرسی از بازار توسط تیم های این سازمان صورت گرفته و مبلغ ۵۵۸ میلیون تومان جریمه برای متخلفان ثبت شده است.
دکتر محمدجواد فدائی استاندار کرمان در جمع‌‌بندی این جلسه عنوان کرد: تا پایان مرداد ماه کمیته ای به مسولیت صمت و با عضویت نمایندگان تولیدکننده، اتحادیه صنف قصاب و مرغ و ماهی، جهاد کشاورزی، دفتر اقتصادی استانداری، انجمن حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده، تعزیرات برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مربوط به مرغ را مدیریت کنند. وی افزود: با پیگیری سازمان صنعت و معدن و تجارت استان و با همکاری شهرداری و کمیته مذکور، بازارچه های عرضه مستقیم میوه و مرغ در کرمان و شهرستان راه‌ اندازی شود.
با مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان، مقرر گردید تا مرغ منجمد موجود در حد ۵۰ تن هر چه سریعتر توزیع و بجای آنها مرغ جدید خریداری و منجمد شود. در خصوص نرخ کرایه تاکسی نیز مقرر شد تا شورای شهر تصمیم‌گیری نماید و چنانچه لازم است کارگروه تنظیم بازار تصمیم گیری کند، مصوبات شورا در جلسه آینده کارگروه مطرح شود.

اخبار مرتبط
نظرات شما