• چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 27/01/2021

معاون طرح و برنامه وزارت صمت،تاکید کرد

هدایت واحدهای صنعتی استان ها به سمت بازار سرمایه

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ویدئوکنفرانس با معاونان برنامه‌ریزی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها گفت: در سال جاری اهتمام ویژه ای برای ورود شرکت‌های تولیدی به بازار سرمایه، انتشار اوراق و سایر ابزارهای نوین تامین مالی داریم.

سعید زرندی تاکید کرد: از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت می‌خواهیم شرکت‌های بزرگ را به سمت استفاده از ابزارهای نوین مالی سوق دهند.

وی افزود: سازمان‌های استانی باید سرمایه‌گذاران جدید را به سمت واحدهای نیمه‌تمام، تعطیل و راکد هدایت کنند.

زرندی با بیان اینکه بهره‌وری سرمایه‌ از دغدغه‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است، افزود: هزارن پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که برای آن میلیاردها تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است و باید تلاش کنیم این پروژه‌ها به اتمام برسند.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت تأکید کرد: چرا باید سرمایه‌گذار جدید فعالیتی را از صفر شروع کند در حالی که صدها پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد؟

زرندی گفت: شاخص‌هایی برای عملکرد استان‌ها مشخص نمودیم و قصد داریم به صورت ماهانه آن را به صورت رسمی اعلام کنیم.

وی افزود: این شاخص‌ها شامل توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، مدیریت واردات و توسعه صادرات، توسعه معادن و صنایع معدنی، مدیریت بازار و تمانین مالی و توسعه سرمایه گذاری است.

معاون طرح و برنامه تصریح کرد: هر موضوع، دستورالعمل آیین‌نامه یا رویه ای که مخل تولید و مانع بهبود فضای کسب‌وکار است، حتی اگر رویه‌های داخل وزارتخانه و معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه خودمان نیز می‌باشد به معاونت طرح و برنامه اعلام کنید تا به اصلاح آن مبادرت کنیم و یا پیگیری برای رفع آن را انجام دهیم و در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد.

زرندی اعلام کرد: افت سرمایه‌گذاری در بخش تولید و بهره‌وری سرمایه مهمترین موضوع و دغدغه در بخش صنعت و معدن است.

وی اضافه کرد: افت سرمایه‌گذاری و شکل‌ نگرفتن طرح‌های بزرگ صنعتی در آینده برای کشور مشکلاتی ایجاد خواهد کرد و باید در استانها بتوانیم با هدایت سرمایه ها به سمت تولید این معضل را برطرف نماییم.

اخبار مرتبط
نظرات شما