• چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ -
  • 28/10/2020

رئیس اتاق کرمان، خبر داد

دستورالعمل تامین نقدینگی بخش کشاورزی استان، تدوین می شود

رئیس اتاق کرمان گفت: دستورالعمل تامین نقدینگی مورد نیاز فعالان بخش کشاورزی استان به ویژه در بخش پسته، خرما و محصولات جنوب کرمان تدوین می شود.

سیدمهدی طبیب زاده در نشست با  رئیس امور شعب بانک کشاورزی استان و روسای کمیسیون های کشاورزی و بیمه، بانک و مالیات اتاق کرمان، افزود: بنا به دستور مدیرعامل بانک کشاورزی ایران، اتاق کرمان به همراه بانک کشاورزی استان دستورالعملی را برای چگونگی تامین نقدینگی مورد نیاز کشاورزان تدوین و به مرکز اعلام کنند. وی ادامه داد: قرار شده در این دستورالعمل در رابطه با امهال بدهی‌های گذشته کشاورزان به بانک کشاورزی، تامین نقدینگی برای ساماندهی صادرات محصولات باقی مانده در انبارها و همچنین نگهداری باغات و اداره مزارع و مجموعه‌ها در فرآوری کشاورزی، موارد موثر و کارگشا در نظر گرفته شود.

در ادامه این نشست مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان کرمان گفت: پیشنهاد می شود اتاق کرمان چند صادرکننده مطرح استان را که می توانند حداقل 70 درصد محصولات کشاورزان را خریداری و صادرات کنند، به بانک کشاورزی معرفی کند. اله‌داد محمدی‌مفرد، افزود: با تامین نقدینگی به صورت سرمایه در گردش برای خرید محصولات، کشاورزان و باغداران مجبور نیستند محصولات خود را زیر قیمت بفروشند و از سوی دیگر دغدغه خرید کود و سم و سایر موارد برای نگهداری باغات و مزارع خود را ندارند.

وی اظهار کرد: یک سوم مطالبات غیرجاری استان مربوط به بانک کشاورزی است و به دلیل محدودیت های بانکی تا حد امکان با مشتریان مدارا کرده‌ایم و نمی توان گفت با آنها همراهی نشده است. محمدی مفرد، بیان کرد: گاهی مردم فکر می کنند که تسهیلات دریافت کرده از بانک کشاورزی را نباید بازگردانند در صورتی که باید زنجیره فعال باشد تا همچنان بتوان تسهیلات ارائه کرد.

گفتنی است در این نشست پیشنهاداتی برای لحاظ شدن در این دستورالعمل ارائه شد.

اخبار مرتبط
نظرات شما