• شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ -
  • 24/08/2019

با رایزنی و پیگیری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رقم می خورد

فعالیت دوباره روغن نباتی گلناز کرمان

با رایزنی و پیگیری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و استاندار کرمان زمینه آغاز بکار دوباره شرکت روغن نباتی گلناز کرمان پس از تعطیلی سه ماهه این کارخانه که به دغدغه ای برای کارگران آن تبدیل شده بود بالاخره فراهم شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،با پیگیری‌ های به عمل آمده و دستور مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، پنج هزار تن روغن خام برای آغاز مجدد فعالیت شرکت روغن نباتی گلناز کرمان از فردا تحویل این شرکت داده خواهد شد. 
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و رواور در مجلس شورای اسلامی افزود: تامین این میزان روغن خام در نتیجه نشست مشترکی که با سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شرکت بازرگانی دولتی ایران به منظور بررسی آخرین وضعیت شرکت روغن نباتی گلناز کرمان داشتیم ، فراهم شد.
وی اضافه کرد : همچنین پیگیری های متعددی در این زمینه از جمله در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام و مصوبات لازم از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، شورای تامین شهرستان کرمان اخذ شد.
پور ابراهیمی با اشاره به مشکلاتی که در خصوص تولید روغن در کشور، بیکاری کارگران و تعهدات شرکت گلناز به سازمانهای مالیاتی، بیمه و بانکی وجود داشت، بیان کرد: با ارائه پیشنهاداتی که طی نامه با سیف داشتیم در 2 بخش مورد موافقت قرار گرفت که بخش اول دستور صریح در ارتباط با تحویل پنج هزار تن روغن خام به شرکت روغن نباتی گلناز برای آغاز فعالیت مجدد است.
پورابراهیمی افزود: همچنین اعلام شرکت گلناز مبنی بر مطالبات هفت و نیم میلیارد تومانی از شرکت بازرگانی دولتی مورد بررسی قرار می گیرد که یا به شکل نقدی و یا روغن خام برای تولید در اختیار روغن نباتی گلناز قرار گیرد. 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ابراز داشت: با این 2 دستور امیدواریم از امروز فعالیت شرکت روغن نباتی گلناز آغاز شود که هم در پایان سال بخشی از مطالبات خودش را با اولویت پرداخت حقوق کارگران انجام دهد و هم در مدار تولید قرار گیرد. 
پورابراهیمی تصریح کرد: هماهنگی لازم با یکی از شرکت های مهم کشوری در بازرگانی روغن انجام شده که بزودی قرارداد کارمزدی خود را با شرکت گلناز برای استفاده از خط تولیدی آنها اجرا کند. 
وی با تقدیر از زحمات استاندار کرمان، معاون اقتصادی وی و فرماندار خاطرنشان کرد: این اقدامات و تلاشهایی که در استان و کمیسیون اقتصادی مجلس و هماهنگی با وزارت جهاد صمت انجام شده در گرو این است که مدیران شرکت گلناز با تمام توان برای پیگیری کارها و ادامه فعالیتها حضور یابند و اگر کوتاهی در این زمینه صورت گیرد مقصر اصلی اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت هستند و موضوعات به شکل دیگری پیگیری خواهد شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ما تمام توان خود را برای ادامه فعالیت شرکت روغن نباتی گلناز به کار گرفتیم و اکنون زمانی است که مسئولان شرکت باید پیگیر این مهم باشند.
براساس این گزارش کارگران این کارخانه طی یک هفته گذشته تاکنون سه نوبت برای رسیدگی به مطالبه صنفی خود مقابل استانداری کرمان حضور یافته بودند .
پیشتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به کارگران این شرکت وعده داده بود که بزودی این کارخانه آغاز بکار خواهد کرد.
اخبار مرتبط
نظرات شما