• دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ -
  • 30/11/2020

مدیرعامل «گروه اقتصادی کرمان خودرو»مطرح کرد

توسعه توان بنگاه‌های داخلی از مسیر بازارسرمایه

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو تبدیل شرکت به یک هلدینگ چند رشته‌ای برای تنوع بخشی به سبد سرمایه‌گذاری برای مدیریت ریسک دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها، ارتقای جایگاه سهام شرکت به بازار بالاتر و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های پتروشیمی صادرات محور به منظور ایجاد ارزش افزوده را از جمله برنامه‌های مهم شرکت برشمرد.

حامد شادکام، مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان‌خودرو در مجمع سالانه شرکت با تشریح اقدامات صورت گرفته شرکت در سال ۹۸گفت: در سال گذشته این شرکت به منظور اجرای طرح‌های توسعه‌ای به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی نسبت به تبدیل دارایی‌های غیرمولد به دارایی‌های مولد اقدام کرد تا در مسیر توسعه فعالیت‌ها و استفاده بیشتر ازتوان داخل گام بردارد.

وی افزود: افزایش سهم شرکت از بازار خودروی کشور و همچنین ارتقای ظرفیت در تولید قطعات، ارائه خدمات و افزایش درصد داخلی‌سازی محصولات از جمله برنامه‌های در درست اجرای شرکت‌های سرمایه‌پذیر به منظور تحقق شعار سال است. 

وی با اعلام خبر برنامه ریزی برای بورسی شدن شرکت‌های «کرمان موتور»،«آرمان موتور» و «خدمات و تجارت بم» تصریح کرد:حضوردر بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زا، می‌تواند نقش پررنگی در تأمین مالی بنگاه‌ها و مؤسسات اقتصادی ایفا کند و رونق بازار سرمایه و تولید را به وجود آورد.

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو درخصوص تبدیل شرکت به یک هلدینگ چند رشته‌ای و اهداف پیش روی این اقدام اظهار کرد:به منظور تنوع بخشی به سبد سرمایه‌گذاری جهت مدیریت ریسک دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های شرکت و جذب منابع مالی از بازارهای سرمایه، برنامه اصلی شرکت تبدیل شدن به شرکت چند رشته‌ای صنعتی است.

شادکام به ورود شرکت در حوزه‌های تولید برق و انرژی،پتروشیمی و کشاورزی اشاره کرد و گفت: خرید بخشی از سهام شرکت آرین ماهتاب گستر به منظور سرمایه‌گذاری در صنعت انرژی و همچنین گسترش سرمایه‌گذاری در صنعت برق،برنامه ریزی برای سرمایه‌گذاری در حوزه پتروشیمی با نگاه صادرات محور و ایجاد ارزش افزوده و همچنین ورود به بخش کشاورزی و تولید محصولات فرآوری شده اقداماتی است که در مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت انجام شده است.

شادکام مشارکت برای تأسیس کارگزاری بیمه به منظور کسب سود بیشتر از زنجیره خدمات خودرو وسایر حوزه‌های بیمه‌ای و همچنین بهینه‌سازی پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت در بازار سهام را از دیگر دستاوردهای شرکت در سال ۹۸ عنوان کرد.  گفتنی است در مجمع سالانه گروه اقتصادی کرمان خودرو بر سر تقسیم سود به مبلغ ۳۵ ریال به ازای هر سهم توافق شد.

اخبار مرتبط
نظرات شما