• پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 28/05/2020

برای اولین بار در جهان رقم خورد

تولید کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ در هلدینگ میدکو

تولید کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ در مجتمع بابک مس ایرانیان از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ میدکو آغاز شد. در این مراسم دکتر پورمند مدیر عامل میدکو با برقراری تماس تلفنی با دکتر قاسمی رییس هیأت مدیره میدکو و مدیر عامل بانک پاسارگاد بهره برداری از این پروژه را آغاز کرد.

ه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل میدکو،در این مراسم که جمعی از مدیران و دست اندرکاران این پروژه نیز حضور داشتند دکتر قاسمی بهره برداری از این طرح مهم و ملی را تقدیم به ملت شریف ایران نمود و برای عوامل و دست اندرکاران آن آرزوی موفقیت کرد.
دکتر پورمند مدیرعامل میدکو نیزاین موفقیت را که برای اولین بار در دنیا توسط نیروهای متخصص میدکو، در مجتمع بابک مس ایرانیان عملی شده است را تبریک گفت و  اظهار داشت: این مهم یک تغییر بزرگ تکنولوژیک در سطح جهان و در صنعت مس می‌باشد. وی با قدردانی از بانک پاسارگاد ،افزود: این مهم با حمایت های ویژه دکتر قاسمی به انجام رسیده است.
شایان ذکر است مجتمع بابک مس با ظرفیت تولید 50 هزار تن کاتد مس و 12 هزار تن لوله مسی در سال فعالیت می‌نماید. در روش تانک بایولیچینگ با استفاده از نوع خاصی از باکتری های غیرمضر محصول نهایی استحصال می‌شود. دانش این تکنولوژی سازگار با محیط زیست توسط متخصصین ایرانی طی 5 سال پژوهش و تلاش مستمر ایجاد و راه اندازی شده است.  از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ می‌توان به حذف کوره های ذوب و درنتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسوولیت های اجتماعی اشاره کرد

 

اخبار مرتبط
نظرات شما