• پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 28/05/2020

شهردارکرمان،مطرح کرد

شهرداری الکترونیک را به مردم هدیه خواهیم کرد

شهردار کرمان، از راه اندازی نرم‌افزار جامع معماری و شهرسازی در شهرداری کرمان خبر داد.

سید مهران عالم زاده افزود: با قابلیت‌های این نرم افزار، به زودی شهرداری الکترونیک را به مردم هدیه خواهیم کرد و سال آینده  سالی خوب برای استفاده و بهره وری از ساختارها و برنامه های جدید است و مردم به زودی ثمرات آن را می بینند.
وی گفت: با اجرای این نرم افزار شهروندان می توانند امورات مربوط به حوزه شهرداری را از داخل منزل خود پیگیری کنند.
وی نرم افزار جامع معماری و شهرسازی را بسیار کارآمد و قوی توصیف و تصریح کرد: بر اساس این نرم افزار، کارشناسان شهرداری می توانند ساختمان ها و فضاهای شهری از جمله لایه‌های مختلف تاسیسات شهری را به صورت سه بعدی مشاهده کنند.
 شهردار کرمان در ادامه رویکرد خود را شهروند مداری ذکر کرد و گفت: زمانی که به عنوان شهردار، این مسئولیت را پذیرفتم سعی کردم با ایجاد ساختاری جدید، موضوع شهروند مداری را دنبال کنم تا بر اساس آن، زمینه‌ی مشارکت مردم در شهرفراهم شود.
 وی ایجاد شفافیت در زمینه‌ی اقدامات شهری و همراهی مردم با شهرداری را بسیار مهم دانست و افزود: شهروندان جمعیت زیادی هستند و در صورتی که بخواهیم این جمعیت را به بدنه شهرداری متصل کنیم نیازمند ایجاد ساختارهای نظامند در شهرداری هستیم که یکی از این ساختارها ایجاد نرم افزارهایی است که کارها را تسهیل کرده  و شفافیت ایجاد می‌کنند.
عالم زاده 137 را اولین نرم افزار شهرداری ذکر و خاطرنشان کرد: این نرم افزار به روزرسانی  شده است واز فروردین ماه سال آینده اطلاعات آن بر روی سایت شفافیت بارگذاری و بر اساس آن، نقاط قوت و ضعف چهار منطقه‌ی شهرداری با یکدیگر مقایسه می شوند.
وی همچنین به شفافیت درون سازمانی و ایجاد نرم افزار جدید اداری و مالی اشاره کرد وگفت: در سایت شفافیت شهرداری نیز موضوعات مهم را بارگزاری کردیم و برای اولین بار نقشه طرح تفضیلی  و قراردادها را در این سایت قرار دادیم.
 شهردارکرمان در ادامه تصریح کرد: سال آینده  سالی خوب برای استفاده و بهره وری از ساختارها و برنامه های جدید است و مردم به زودی ثمرات آن را می بینند.
وی رویکرد دیگر شهرداری را حرکت از مردم  محوری به  سمت محله محوری دانست و افزود: راه اندازی شورای اجتماعی محلات در همین راستاست و می‌تواند به تحقق این هدف کمک کند.
عالم زاده  از سرعت گرفتن طرح ممیزی شهر کرمان در سال آینده خبرداد و خاطرنشان کرد: امیدوارم با اتمام این طرح، زیرساخت های لازم برای اجرای نرم افزارهای شهری  فراهم شود و شهرداری در سال آینده با اجرای برنامه‌های منسجم تر، شرایط خدمت خوبی را برای شهر کرمان فراهم کند.
وی در ادامه تصریح کرد: پرداخت به موقع حقوق کارگران زحمت کش برای من همواره اولویت است و به همین دلیل مصر هستم در این شرایط سخت اقتصادی و کمبود اعتبارات شهرداری، اول حقوق کارگرم پرداخت شود و بعد به پروژه‌های شهری بپردازم.
 وی بزرگترین چالش پیش روی شهر در حوزه‌ی شهری را اتمام پروژه های نیمه تمام ذکر کرد و گفت: در سالی که پشت سر گذاشتیم، توانستیم با اولویت بندی و براساس نظم و برنامه ریزی اصولی، هم پروژه‌ها را به پیش ببریم و هم حقوق کارگران و کارکنان شهرداری را پرداخت کنیم و سیستم شهرداری هم اکنون به جایگاهی رسیده که می‌دانم در سال آینده چه برنامه ای را باید در پیش بگیرد.
وی افزود: همچنین‌ سیستم حمل و نقل، بار و مسافر از ابتدا مورد توجه من بوده است چرا که اگر این سیستم را تقویت نکنیم هر اقدامی در حوزه‌ی  ترافیک از جمله ایجاد زیر گذر و روگذر به خصوص در نقاط مرکزی شهر، چندان کار ساز نخواهد بود.
شهردار کرمان در ادامه توجه به حمل و نقل عمومی و اجرای پروژه های تاثیر گذار دراین حوزه را از جمله برنامه های خود در سال آینده دانست و خاطرنشان کرد: در صورت تقویت سیستم حمل و نقل عمومی، می‌توانیم ترافیک شهر کرمان را بهتر کنترل کنیم.
عالم زاده همچنین از برگزاری همایش ویژه فرصتهای سرمایه گذاری در سال آینده خبرداد وافزود:  دراین همایش از سرمایه گذاران وافراد خاص دعوت میکنیم وامیدواریم بتوانیم مشارکت این افراد را برای سرمایه گذاری درشهر کرمان جلب کنیم.
وی تقویت حوزه بازآفرینی را نیز از جمله اقدامات شهرداری در سال آینده برشمرد وگفت:  اقدامات عمرانی وفرهنگی شهرداری در محله های محروم و آسیب دیده همچنان ادامه دارد و در سال آینده با برنامه خاصی به پیش می رود.
شهردار کرمان توجه به بافت تاریخی را نیز از برنامه های شهرداری عنوان وتصریح کرد: احیاء بافت تاریخی نیازمند اجرای طرحی تشویقی است تا مردم درآن منطقه سرمایه گذاری کنند که دراین راستا شهرداری تسهیلات و امکان تخفیف در پروانه ساخت وساز برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.
وی از اجرای طرح دروازه تا دروازه در محدوده بافت قدیم کرمان خبرداد و گفت: در این محورچندین پروژه تعریف میشود که این پروژه ها محرک بافت تاریخی هستند و سرمایه گذار را تشویق می کند تا دراین محورسرمایه گذاری کند.
عالم زاده  در ادامه  افزود: تخفیف در پرداخت عوارض شهری  مشمول کسانی است که به موقع اقدام می کنند بنابراین از شهروندان می خواهیم هرچه زودتر عوارض شهری خود را پرداخت کنند.
اخبار مرتبط
نظرات شما