• سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ -
  • 15/06/2021

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان مطرح کرد

ناپایداری بازار مسکن

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان درباره وضعیت بازار مسکن گفت: در حال حاضر بازار مسکن ناپایدار است و عدم ثبات قیمت ها باعث شده خریداران و فروشندگان قدرت تصمیم گیری نداشته باشند.

محسن شهریاری درباره تاثیر قانون مالیات بر خانه های خالی بر بازار مسکن اظهار کرد: تا زمانی که این قانون اجرا نشود، مشخص نیست طرح موفقی خواهد بود و یا بر روی وضعیت بازار مسکن تاثیر می گذارد یا خیر البته شاید اندکی تاثیرگذار باشد.

وی افزود: تجربه نشان داده که بازار مسکن به صورت دستوری قابل کنترل نیست و دولت باید برای مشکل مسکن به فکر راه حل های اساسی باشد.

شهریاری درباره تسهیلات ودیعه مسکن بیان کرد: به نظر بنده پرداخت اقساط این تسهیلات برای اقشار کم درآمد سخت بوده، با توجه به این که علاوه بر اقساط وام باید اجاره هم بپردازند.

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان درباره ایجاد قراردادهای صوری برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن گفت: در این باره اطلاعی ندارم اما ممکن است افراد معدودی چنین اقداماتی انجام دهند که در صورت گزارش و یا مشاهده برخورد جدی با متخلفین انجام خواهیم داد.

وی در ادامه درباره وضعیت بازار مسکن افزود: در حال حاضر بازار مسکن ناپایدار است و عدم ثبات قیمت ها باعث شده خریداران و فروشندگان قدرت تصمیم گیری نداشته باشند .

شهریاری با اشاره به اینکه متاسفانه بسیاری از متعامیلن به دلیل همین نابسامانی ها متضرر شده اند خاطر نشان کرد: امیدواریم با تدابیر دولت بازار شاهد آرامش و ثبات بشود.

اخبار مرتبط
نظرات شما