• سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ -
  • 12/11/2019

همراه با گفت و گو پیرامون مسایل اولویت دار اقتصادی استان کرمان؛صورت گرفت

دیدار اعضای منتخب هیات نمایندگان دوره نهم اتاق کرمان با استاندار

امروز منتخبان نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان با دکتر فدایی استاندار ،دیدار و در مورد مسایل اولویت دار اقتصادی استان گفتگو کردند .

در آغاز این دیدار، دکتر فدایی گفت: راه اندازی پنجره واحد فیزیکی و الکترونیک، راه اندازی واحدهای صنعتی راکد با استفاده از منابع دستگاه ها و جلب سرمایه گذاری خارجی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دکتر فدائی بااشاره به این مطلب که سیستم اداری در استان کرمان و در سایر نقاط کشور ناکارآمد است، افزود: مدیریت هر چه قدر خوب باشد اما در رده های دیگر به خوبی کار نشود، موفق نخواهیم بود و برای رسیدن به موفقیت باید بدنه اداری را فعال و پویا کرد.
وی بیان کرد: رویکرد دستگاه های نظارتی در حمایت از فعالیت های اقتصادی تغییر کرده و بخش زیادی از فعالیت های آنها به موضوع پیشگیری متمرکز شده است.
وی وجدان کاری را یکی از شاخص های شورای فرهنگ عمومی برشمرد و تاکید کرد: بخشی از مسائل در حوزه اداری، مشکلات فرهنگی است و باید آنها را برطرف کنیم و در کنار آن باید توجه داشت که تفاوت در فضای کسب و کار استان ها با هم، تنها مربوط به مسائل فرهنگی حاکم در آن استان ها است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه در حوزه های مهارت آموزی کارهای خوبی در استان کرمان انجام شده است، تاکید کرد: اداره کل فنی و حرفه ای مشاغلی که ظرفیت اشتغال زایی را دارند، شناسایی کرده و تاکنون 200 نفر را آموزش داده و مشغول به کار کرده است.
دکترفدائی عنوان کرد: برخی مسائل نیاز به پیگیری های جدی مدیران دارد و حتی در برخی موارد نیاز است که مدیران در محل حضور داشته و برای حل مشکلات مردم پیگیری های شبانه روزی داشته باشند.
وی گفت: باعث تاسف است که در استان کرمان علی رغم منابع بسیار خوب موجود در حوزه های مختلف،  60 درصد جمعیت این استان در چهار دهک پائین جامعه و 15 درصد جمعیت تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند. 
تامین مالی پاشنه آشیل فعالیت های اقتصادی در استان کرمان است
"سید مهدی طبیب زاده" رییس اتاق کرمان هم در دیدار اعضای جدید هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با استاندار کرمان با اشاره به برگزاری نهمین دوره از انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، گفت: در انتخابات اخیر این اتاق هیچ شکایتی نداشته ایم و اولین استان در کشور بودیم که انتخابات آن تایید شد.
طبیب زاده تاکید کرد: فضای کسب و کار در کشور و استان کرمان شرایط مطلوبی ندارد و در این رابطه پایش ر انجام داده و فرآیندهای اصلاح را تدوین کرده ایم و باید موانع موجود در این مسیر را رفع کرد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه نسبت به حل مقطعی دغدغه های فعالان اقتصادی دغدغه داریم، گفت: مهارت آموزی به عنوان مقدمه اشتغال را مورد توجه قرار داده ایم و ظرفیت های بسیار خوبی برای مهارت آموزی در استان کرمان وجود دارد.
وی بازطراحی ظرفیت های اقتصادی استان کرمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: استان کرمان ظرفیت های اقتصادی بسیار زیادی دارد اما شاخص های توسعه متناسب با این ظرفیت ها نیست. 
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه تامین مالی پاشنه آشیل فعالیت های اقتصادی در استان کرمان است ادامه داد: 80 درصد پنجره واحد الکترونیکی با حمایت و پیگیری استاندار کرمان راه اندازی شده و 20 درصد آن نیز به زودی راه اندازی می شود.
وی با بیان اینکه در حوزه بانک ها، بیمه و مالیات مشکلات اساسی برای بخش خصوصی وجود دارد، گفت: 75 درصد بنگاه های اقتصادی از بانک ها، بیمه و مالیات شکایت دارند و این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد.
طبیب زاده بر حمایت دستگاه های نظارتی از فعالیت های قانونی فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: به عنوان اتاق بازرگانی از فعالیت های رسمی اقتصادی حمایت می کنیم و قانون خط قرمز ماست.
اخبار مرتبط
نظرات شما