• یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ -
  • 25/10/2020

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان خبر داد:

هزار واحد مسکن مهر ناتمام در کرمان

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: در قالب طرح مسکن مهر باید ۳۲ هزار و ۸۰۰ واحد در شمال استان کرمان ساخته می‌شد که تاکنون، بالغ بر ۲۸ هزار واحد تکمیل و تحویل داده شده است.

علی حاجی‌زاده در نشست مشترک وزارت راه (اداره‌کل راه و شهرسازی، فرودگاه، راه‌آهن و پایانه‌ها) با مجمع نمایندگان استان کرمان افزود: حدود سه هزار واحد دارای مشکلات قضایی یا فاقد متقاضی است و قریب به هزار واحد باقیمانده است که امیدواریم این واحدها تا پایان سال‌جاری تکمیل و تحویل داده شوند.
وی درخصوص طرح اقدام ملی مسکن گفت: تأمین آب یکی از مشکلات اجرای این طرح به‌خصوص در شهر کرمان است و در حال حاضر یک زمین برای ساخت مسکن ویژۀ فرهنگیان به دلیل عدم تأمین آب معطل مانده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان خاطرنشان کرد: بیش از ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات برای بافت فرسوده و مشکلات مربوط به ناکارآمدی شهری در شمال استان کرمان تخصیص داده شده است.
حاجی‌زاده بیان کرد: ۱۲۰ هزار هکتار بافت فرسوده با جمعیت ۱۴ میلیون نفر در کشور وجود دارد که این آمار در استان کرمان ۶۷۵۱ هکتار یعنی ۵.۶ درصد کل کشور است.
وی افزود: خدمات روبنایی و زیربنایی خوبی به بافت فرسودۀ کشور اختصاص یافته، ازجمله برای ارائه خدمات روبنایی در محلات هدف ناکارآمد شهری و بافت فرسوده در سال ۹۷ و ۹۸ مبلغی بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده و در سال ۹۹ حدود ۱۰.۵ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان یادآور شد: تسهیلات برای واحدهای مسکونی در بافت فرسودۀ مرکز استان ۲۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۸۰ میلیون تومان است.
حاجی‌زاده بیان کرد: تاکنون ۴۷۶۰ فقره تسهیلات به‌سازی و نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بانک مسکن در استان کرمان پرداخت شده است.
وی درخصوص احداث راه‌ها و بزرگراه‌ها در استان کرمان بیان کرد: قرارداد ساخت ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه‌ و راه اصلی را در برنامۀ سال ۹۹ داریم و از این میزان، ۲۷ کیلومتر راه اصلی و ۱۰۴ کیلومتر طرح در باند دوم بزرگراه‌ها در دست اجرا داریم که جهت تکمیل آنها به ۲۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
اخبار مرتبط
نظرات شما