• پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ -
  • 22/10/2020

مدیرعامل جدید شرکت سنگ آهن گهرزمین، خبر داد

بهره برداری از دو پروژه توسعه ای گهرزمین

مدیرعامل جدید شرکت سنگ آهن گهرزمین (کگهر) گفت: اولویت‌ کاری ما در گهرزمین، افزایش تولید، به نتیجه رساندن پروژه‌های توسعه‌ای و کمک به توسعه مناطق محروم از طریق ایجاد واحدهای فرآوری است.

دکتر وحید میرزایی که به تازگی به سمت مدیرعاملی شرکت سنگ آهن گهرزمین منصوب شده،با اشاره به اینکه برنامه کوتاه‌مدت ما در گهرزمین افزایش تولید است،افزود: در ابتدای امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا وقفه‌ای ناخواسته در تولید شرکت رخ داد و به واسطه اجرای پروتکل‌های بهداشتی تولید کاهش یافت که قصد داریم در ادامه سال جاری این کاهش را جبران کرده و به رشد تولید برسیم.
وی افزود: در زمینه به نتیجه رساندن پروژه‌های توسعه‌ای نیز اولویت ما به بهره‌برداری رساندن خط 3 کنسانتره‌‌سازی به ظرفیت 2 میلیون تن تا پایان آذر ماه و خط گندله‌سازی 5 میلیون تنی تا پایان دی ماه سال جاری است. برخی موانع بر سر راه بهره‌برداری از این دو خط وجود دارد که در حال برطرف کردن آنها هستیم. با راه‌اندازی این دو خط تولید کنسانتره گهرزمین افزایش خواهد یافت و برای نخستین بار گندله نیز در این شرکت تولید خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما در گهرزمین کمک به توسعه مناطق محروم استان کرمان از طریق ایجاد واحدهای فرآوری است که در این زمینه طرح‌هایی در دست مطالعه است و ظرفیت‌های معدنی خوبی در برخی از مناطق محروم استان وجود دارد که می‌توانیم با کمک سایر شرکت‌های بزرگ معدنی استان به ویژه گل گهر این طرح‌ها را به نتیجه برسانیم.
میرزایی بافتی درباره آغاز احداث واحدهای 3 و 4 کنسانتره‌سازی به ظرفیت 4 میلیون تن و خط 2 گندله‌سازی به ظرفیت 5 میلیون تن نیز گفت: در زمینه اجرای این پروژه‌ها عملیات انتخاب مشاور انجام و مناقصه‌ها نیز برگزار شده تا پیمانکاران هر یک از این پروژه‌ها مشخص شوند.
وی درباره وضعیت شرکت سنگ آهن گهرزمین (کگهر) در بازار سهام نیز توضیح داد: با توجه به برنامه‌هایی که برای افزایش تولید و کاهش هزینه‌های تولید در دست اجرا داریم، قطعا روزهای خوبی در انتظار سهامداران کگهر است و برنامه افزایش سرمایه شرکت را نیز طبق برنامه دنبال خواهیم کرد.
اخبار مرتبط
نظرات شما