• دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 25/05/2020

فرماندار شهربابک خبر داد

74 هزار گردشگر نوروزی از آثار تاریخی شهربابک دیدن کردند

فرماندار شهربابک گفت: 74 هزار گردشگر طی ایام نوروز سال جاری از مکانهای تاریخی و جاذبه های دیدنی این شهرستان دیدن کردند.

علیرضا اسدی با بیان اینکه علیرغم بارندگی های این شهرستان در ایام نوروز، مسافران و گردشگران استقبال خیلی خوبی از آثار تاریخی شهربابک داشتند افزود: روستای صخره ای و تاریخی میمند با 28 هزار گردشگر بیشترین بازدید کننده را در این شهرستان به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه بعد از روستای میمند، غار ایوب و روستای آبدر که در دهانه آتشفشان قرار دارد میزبان گردشگران زیادی بود خاطرنشان کرد: در نوروز امسال حدود 21 هزار نفر در شهرستان شهربابک اقامت داشتند که نسبت به سال گذشته رشد خیلی خوبی را نشان می دهد که توسط ستاد اسکان آموزش پرورش و در خانه های بوم گردی، مهمانسرها و سالن های تربیت بدنی اسکان داده شدند.
فرماندار شهربابک با اعلام اینکه نوروز سال گذشته شهربابک میزبان 61 هزار گردشگر بود، ابراز امیدواری کرد: باید از طریق فرصتی که در نوروز مهیا می شود ظرفیت های شهربابک را به گردشگرانی که از سراسر کشور به این شهرستان سفر می کنند معرفی کنیم و در جهت توسعه اقتصادی و اشتغالزایی گام های مثبتی برداریم.
وی به نامگذاری امسال به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: قصد داریم محصولات و تولیدات منحصر به فرد شهربابک را به گردشگران معرفی و با همیاری مردم خصوصا جوانان و سازمان های مردم نهاد این شهرستان زمینه توسعه و پیشرفت شهربابک را فراهم کنیم.
اسدی به برپایی کمپ ورودی شهرستان برای معرفی شهر دهج اشاره کرد و اظهار داشت: شهربابک 17 اثر ثبت شده ملی و یک اثر ثبت شده جهانی دارد.
وی بیان داشت: ایجاد بازارچه های صنایع دستی، محصولات، سوغات و فیروزه از دیگر فعالیت های نوروزی در شهربابک بود که در این اقدامات همه اصناف پای کار بودند.
فرماندار شهربابک دشت ریواس را یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهرستان معرفی کرد و گفت: این دشت اواخر اردیبهشت ماه و خرداد دیدنی است و ما قصد داریم جشنواره ای را در این زمینه برگزار کنیم. 
اسدی از مردم خواست به حریم منطقه دشت ریواس ورود نکنند تا زیبایی و جذابیت آن حفظ شود.
شهربابک در 240 کیلومتری کرمان واقع است.
اخبار مرتبط
نظرات شما