• چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ -
  • 21/10/2020

در پی حادثه معدن در هجدک کرمان؛

رییس معدن هجدک به دادستانی احضار شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور از احضار رییس معدن هجدک به همراه پیمانکار و سرپرست کارگاه به دادستانی خبر داد و گفت: با مقصران احتمالی حادثه معدن هجدک راور برخورد قضایی خواهد شد.

ابوالفضل فرحبخش در تشریح علت حادثه تلخ معدن هجدک کرمان اظهار کرد: تاکنون دلایلی از جمله آزاد شدن حفره گازی و همچنین رانش زمین مطرح شده است که هیچ کدام دلیل قطعی نیست و در این رابطه تحقیقات آغاز شده است و صبح امروز دو گروه از بازرسین از تهران و مرکز استان به محل حادثه اعزام می شوند.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه مسئول فنی معدن نیز در بین جانباختگان این حادثه قرار دارد، افزود: پیکر ۴جان باخته این حادثه که ۳ نفر از آنان کارگر معدن بوده اند تحویل خانواده هایشان شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور با بیان اینکه حال عمومی تنها مصدوم حادثه که به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده است مساعد اعلام شده است افزود: قصد تعطیلی دراز مدت معدن را نداریم اما طبق نظر بازرسین اداره کار تا زمانی که نکات ایمنی معدن به حالت استاندارد برنگردد و  امنیت جان معدن کاران تضمین نشود این معدن زغال سنگ تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

وی بیان کرد: از لحظات اولیه وقوع حادثه ریزش در معدن تونل شماره ۲ معدن زغال سنگ هجدک دادستانی در محل حادثه حضور داشته و دستورات قضایی لازم صادر شده است.

اخبار مرتبط
نظرات شما