• پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ -
  • 22/10/2020

نماینده بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس:

۹۰ درصد معادن کرومیت بافت تعطیل شده است

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس گفت: ۹۰ درصد معادن کرومیت شهرستان بافت تعطیل شده و امروز فعالیتی ندارند و درخواست فعال شدن این معادن را داریم.

صمدالله محمدی در نشست معاون وزیر صمت با استاندار کرمان اظهار کرد: در پهنه های معدنی شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه تاکنون اکتشاف علمی و وسیعی انجام نشده و برخی پهنه ها متعلق به ایمیدرو است که درخواست اکتشاف در برخی مناطق داریم.

وی افزود: ۹۰ درصد معادن کرومیت شهرستان بافت تعطیل شده و امروز فعالیتی ندارند در حالی که برخی از این معادن دو دوره بازنشستگی داشته اند و درخواست فعال شدن این معادن را داریم.

محمدی تصریح کرد: فولاد بافت نقطه امیدی برای مردم بافت است و راه اندازی فاز دوم در دستور کار است و ایجاد صنایع پایین دستی فولاد می تواند بسیاری از مشکلات بیکاری شهرستان را حل کند.

دکتر «محمدجواد فدائی» استاندار کرمان در پایان این جلسه اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد جاده رابر به کرمان به احترام شهید حاج قاسم سلیمانی با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت مس احداث شود.

وی افزود: همچنین مصوب شد سازمان ایمیدرو در رابر، بافت و ارزوئیه اکتشاف پهنه های معدنی را که به آنها واگذار می شود، انجام دهد. فدائی تصریح کرد: قرار شد سازمان صمت و ایمیدرو پیگیری کنند تا خوراک واحد دوم فولاد بافت و گندله سازی دو و نیم میلیون تنی تامین شود.

استاندار کرمان بیان کرد: مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای واگذاری پهنه های معدنی در اختیار به شرکت تهیه و تولید، پیشنهاد مناسب را به شورای معادن بیاورد تا تصویب شود.

اخبار مرتبط
نظرات شما