• شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 30/05/2020

با هماهنگی ایمیدرو و بنگاه‌های بزرگ معدنی کرمان و ایران صورت گرفت

اختصاص 100 میلیارد تومان به استان‌های سیل‌زده

ایمیدرو و بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی کرمان و ایران با هدف کمک به سیل‌زدگان کشور 100 میلیارد تومان اختصاص دادند.

«خداداد غریب پور» رئیس هیأت عامل ایمیدرو در نشستی که پیش از ظهر امروز با حضور مدیران عامل بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی ایران نظیر شرکت مس و گل گهر، در این سازمان برگزار شد، گفت: این شرکت‌ها همراه با سازمان، تاکنون به‌صورت داوطلبانه کمک‌های مختلفی اعم از تجهیزات، مواد غذایی، پتو و اعزام نیروهای امدادی در اختیار سیل‌زدگان اخیر استان‌های کشور قرار داده‌اند که طبق اظهارات مقامات استانی، منشأ اثرات مفیدی بود.
وی افزود: با هدف همگرایی بیشتر بین شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی برای کمک به سیل‌زدگان، نیاز به یک هماهنگی بود و خوشبختانه این شرکت‌ها آمادگی خود را برای کمک‌های بیشتر به سیل‌زدگان اعلام کردند.

غریب پور تصریح کرد: کمک‌های نقدی یادشده، طی 48 ساعت آینده به شماره‌حسابی که سازمان مدیریت بحران اعلام می‌کند، واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: این کمک‌ها به‌صورت متمرکز در اختیار سیل‌زدگان قرار خواهد گرفت.
در این نشست که مدیران عامل شرکت‌های ملی مس، گل گهر، چادرملو، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه،‌ فولاد خراسان، ملی فولاد و همچنین تهیه و تولید مواد معدنی ایران حضور داشتند، طی سخنانی از آمادگی شرکت‌های متبوع خود برای واریز کمک‌های نقدی خبر دادند. این شرکت‌ها پیش ‌از این و در تعطیلات نوروز، اقدام به ارسال بخشی از کمک‌ها شامل تجهیزات فنی، اقلام ضروری و ... کرده بودند.

حجم بالای خسارت‌ها
بهنام سعیدی، سخنگو و معاون سازمان مدیریت بحران کشور در این نشست با اشاره به آثار سیل‌های اخیر کشور گفت: در جریان این سیل‌ها، 269 شهر و 5148 روستا درگیر بوده‌اند که 59 هزار واحد شهری تخریب ‌شده‌اند این در حالی است که 98 هزار و 230 واحد هم نیاز به بازسازی دارند.
وی افزود: همچنین، 126 هزار و 500 کیلومتر مربع، راه اصلی و فرعی و 6896 پل تخریب شده است. علاوه بر این 853 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 111 هزار هکتار باغ خسارت دیده و 7627 دام و طیور و آبزی تلف شده‌اند.
سعیدی تأکید کرد: درخواست‌های این سازمان برای رفع مشکلات در سه بخش شامل تجهیزات، اقلام ضروری و کمک‌های نقدی است.

اخبار مرتبط
نظرات شما