• شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 27/02/2021

در ادامه تکمیل رینگ شهر کرمان انجام گرفت؛

مطالعات اجرای دو تقاطع غیرهم‌سطح در بلوار امام رضا (ع)

شهردار کرمان گفت: طرح اجرای تقاطع غیرهم‌سطح در تقاطع بلوار شرف‌آباد و بزرگراه امام رضا علیه‌السلام و تقاطع بلوار آزادگان و بزرگراه امام رضا علیه‌السلام توسط مشاور مطالعه و توسط شورای اسلامی شهر کرمان مصوب شده است

سیدمهران عالم‌زاه در نشست پیگیری پروژه‌های شهری، به سناریوهای پیشنهادی مشاور در این زمینه اشاره کرد و افزود: طرح‌های پیشنهادی که منطبق با طرح تفصیلی و طرح جامع ترافیک شهر کرمان است، در جلسه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا مطرح شد و مسایل اقتصادی و اجرایی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: مقرر شد این دو طرح در کارگروه ترافیک نیز مطرح و بررسی شود.
شهردار کرمان ادامه داد: در خصوص تقاطع سه‌راهی سیلو و شهید نیکزاد نیز مراحل اداری و قانونی جهت نصب دوربین طی شده و دوربین‌ها در این محدوده‌ها جهت ترددشماری نصب شد.
عالم‌زاده در خصوص تقاطع الله‌آباد و سه‌راه جوپاری نیز گفت: در این خصوص مطالعات مربوط به حمل‌ونقل عمومی و عابر پیاده تکمیل و تحویل داده شده و 13 سناریوی جدید نیز با توجه به حداقل میزان تملک ارائه شد.
وی افزود: هزینه 28 گزینه پیشنهادی برآورد می‌شود و موارد در کمیسیون حمل‌و‌نقل و عمران شورا و سپس در کارگروه ترافیک نیز مطرح خواهد شد.
شهردار کرمان با اشاره به طرح ساماندهی ورودی‌های شهر گفت: در خصوص ورودی‌های شمالی و شرقی نیز، اصلاح طرح هندسی ورودی هفت‌باغ با توجه به مصوبات کارگروه ترافیک انجام شده و ورودی جاده زرند هم نقشه‌برداری شده است.
عالم‌زاده افزود: قرار شد نقشه‌بردار نقشه نهایی را برای ارایه به مشاور، تحویل دهد.
وی ادامه داد: در خصوص ورودی غربی نیز مصوبات کارگروه و همچنین ایرادهایی که به طرح گرفته شده بود، رفع شده و استعلام دو مورد ازجمله موقعیت کنارگذر شرقی که از اراضی قائم‌آباد و سعادت‌آباد عبور می‌کند و کاربری شهربازی، باید توسط معاونت معماری و شهرسازی شهرداری انجام شود و اطلاعات لازم در اختیار مشاور قرار گیرد تا مطالعات مرحله اول و طراحی فاز یک ورودی غربی هم تکمیل شود.
شهردار کرمان با اشاره اینکه خاک‌برداری در آمستان جدید نیز تا هفته آینده به پایان می‌رسد، گفت: مقرر شد مناقصه احداث قبور طی هفته آینده تعیین‌تکلیف و مراحل قانونی آن انجام شود.
عالم‌زاده در ادامه، با تأکید بر سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه آزادسازی محور سردار سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، گفت: سعی بر این است که تملک و آزادسازی این محور با سرعت و جدیت انجام شود.
شهردار کرمان در خصوص طرح ارتقای حمل‌ونقل عمومی نیز بیان کرد: بازسازی اتوبوس‌ها ۴۰ درصد پیشرفت داشته و در خصوص اجرای طرح تراموا در کرمان نیز مقرر شد با مشاور جهت ارایه شرح خدمات جلسه برگزار شود.
عالم‌زاده در خصوص پروژه بازآفرینی بازار قلعه‌محمود نیز گفت: این پروژه در دو فاز مطالعاتی (با همکاری جهاد دانشگاهی) و اجرایی در حال پیگیری است.
شهردار کرمان در ادامه، با اشاره به اینکه گذشت زمان و طولانی‌شدن اجرای پروژه‌های عمرانی به ضرر مجموعه مدیریت شهری و شهروندان است، افزود: سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه‌ها، مهم و ضروری است که امیدواریم با رفع موانع بتوانیم پروژه‌ها را با کیفیت و سرعت مطلوب پیش ببریم.
لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست در خصوص رفع مشکلات پیشِ روی اجرای چندین پروژه عمرانی تصمیم‌گیری شد.
اخبار مرتبط
نظرات شما