• چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ -
  • 28/07/2021

رفع حداقل ۷۰ درصد تعهد ارزی صادرکنندگان؛

شاخص مهم در انتخاب صادرکنندگان نمونه

اتاق‌های استانی در انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی، شاخص رفع حداقل 70 درصد تعهد ارزی را مورد توجه قرار دهند؛ این موضوع در نشستی با حضور معاون کسب‌وکار اتاق ایران و نمایندگان اتاق‌های استانی مطرح شد.

معاون کسب‌وکار اتاق ایران در نشستی که به صورت آنلاین و با هدف تشریح فرآیند ثبت‌نام متقاضیان در رقابت مراسم روز صادرات در استان‌ها برگزار شد از اتاق‌های سراسر کشور خواست برای انتخاب برگزیدگان، شاخص رفع حداقل 70 درصد تعهد ارزی صادرکنندگان را در نظر بگیرند.
علی ملایی، معاون کسب‌وکار اتاق ایران در این جلسه ضمن نگاه به اقداماتی که طی چند ماه گذشته در راستای تکمیل فرآیند برگزاری روز ملی صادرات در اتاق ایران انجام شده، از تهیه تقویم برگزاری این روز در استان‌های مختلف کشور سخن گفت و تصریح کرد: توجه داشته باشیم در برگزاری این روز از تجربیات سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب صادرکنندگان نمونه باید بر اساس رفع حداقل 70 درصد تعهد ارزی صادرکنندگان انجام شود. در این رابطه اتاق‌ها می‌توانند موضوع را از بانک مرکزی و یا اتاق ایران استعلام کنند.

گفتنی است متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه روز ملی صادرات به آدرس ed.iccima.ir مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. البته لازم است پیش از تکمیل فرم، شاخص‌ها و معیارهای انتخاب صادرکننده نمونه را درباره همه گروه‌های کالایی و خدماتی که در سامانه درج شده، مطالعه کنند. بعد از آن گروه‌های رقابتی که در سامانه معرفی شده‌اند را بررسی کرده تا مطمئن شوند که باید در کدام گروه رقابتی ثبت‌نام کنند. با طی این مراحل در تکمیل فرم ثبت‌نام مشکلی پیش نخواهد آمد.

پس از آنکه مهلت ثبت‌نام که تا 15 مهر ادامه دارد، خاتمه یافت، یک کارنامه اولیه از وضعیت ثبت‌نام کلیه استان‌ها توسط اتاق ایران تهیه و برای آنها ارسال می‌شود. بعد از آن ادامه کار برای شناسایی و انتخاب صادرکنندگان نمونه توسط اتاق‌های استانی انجام می‌شود.

اخبار مرتبط
نظرات شما