• سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ -
  • 19/01/2021

پروژه بگیرید و پروژه واگذار کنید؛

4 استارت آپ برای علاقمندان به «آزادکاری»

قصد تن دادن به ساعت کاری ندارید، از سال ها کارمندی خسته شده اید یا مهارتی کسب کردید که در فضای کاری خودتان به درآمد بیشتر کمک نمی کند و می خواهید خدمتی را عرضه کنید؟ پس از پاسخ مثبت به این پرسش ها، گام بعدی، رفتن به سراغ استارت آپ هایی است که می تواند زمینه آزادکاری یا فریلنسری را برای شما فراهم کند...

در ایران، معروف ترین استارت آپ فعال در این زمینه «پونیشا»ست اما بیش از 20 استارت آپ دیگر برای ارائه فرصت های آزادکاری در کشور راه اندازی شده است. در ادامه خلاصه ای از چهار استارت آپ فعال در این زمینه می خوانید: 

انجام میدم

«کارت رو بسپار به کاردون» شعار استارت آپ انجام میدم است. تا امروز بیش از 241 هزار سفارش کار در انجام میدم ثبت شده است. مقایسه در بین بسته های مختلف خدمات براساس قیمت، سوابق فروشنده و نظرات مشتریان قبلی، سپردن کار به کاربلدان درجه یک با اطمینان خاطر، پرداخت امن و صرفه جویی در هزینه وزمان از مهم ترین ویژگی های انجام می دم است. انجام میدم در معرفی خودش نوشته «انجام میدم، به عنوان یک مجموعه دانش بنیان، بستری رو فراهم کرده تا همه‌ی افراد در هر نقطه از ایران عزیز و حتی از سرتاسر جهان، بتونن تخصص ها، استعداد ها، مهارت ها و توانمندی های خودشونو شناسایی و تقویت کنن و اونا رو در قالب مجموعه‌ای از خدمات برای فروش ارائه بدن. در حقیقت انجام میدم ویترینی است برای ارائه‌ی این بسته‌های خدمات».

پارسکُدرز

پارسکدرز از جمله استارت آپ های ایرانی فعال  در آزادکاری است. تا امروز بیش از 58 هزار و 840 پروژه موفق در این استارت آپ انجام شده و 38 هزار و 246 خریدار راضی از خدمات این استارت اپ استفاده کرده اند. پارسکدرز در معرفی خود نوشته «پارسکدرز اولین وبسایت برون‌سپاری ایرانی است که کار خود را از سال 1386 شروع کرد و از قدیمی‌ترین استارتاپ‌های ایرانی محسوب می‌شود. امکانات پارسکدرز با ایجاد محیطی امن برای فریلنسرها، ارتباطات بین مجریان و خریداران را بهبود می‌بخشد. خریداران (افرادی که نیاز دارند پروژه‌ای را برون‌سپاری کنند) درخواستشان را به صورت خصوصی یا عمومی ثبت می‌کنند تا توسط مجریان (کسی که توانایی و تخصص انجام آن پروژه را دارد) انجام شود. منظور از پروژه هر کاری است که می‌توان در بستر اینترنت انجام داد.خریداران درخواست پروژه‌ را در پارسکدرز ثبت می‌کنند و پس از تایید درخواست توسط پارسکدرز ، مجریان (فریلنسرها یا آزادکاران) می‌توانند برای خریدار پیشنهاد قیمت ارسال کنند. خریدار می‌تواند با بررسی رزومه مجری در پارسکدرز مجری مورد نظر را انتخاب کند. کلیه‌ی مراحل تایید پروژه، داوری و ... رایگان می‌باشد. پارسکدرز تنها درصدی از پروژه‌هایی که با موفقیت به پایان رسیده است دریافت می‌کند».

ورکفا

با ورکفا، در خانه و روی کاری که دوست دارید کار کنید. این شعار ورکفاست برای همه کسانی که به آزادکاری علاقه دارند. تاکنون بیش از 22 هزار نفر آزادکار و کارفرما در ورکفا ثبت نام کردند و 757 پروژه موفق انجام شده است.

کاریشه

کاریشه از دیگر استارت آپ های عرضه خدمات آزادکاری است. در کاریشه، 43 هزار و 848  آزادکار با تخصص ها و مهارت های مختلف به کارفرمایان خدمات می دهند. برنامه نویسی، تولید محتوا و ترجمه از جمله زمینه های کاری در کاریشه است.

اخبار مرتبط
نظرات شما