• چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 27/05/2020

رییس شورای شهر کرمان خبر داد:

اتمام 2 پروژه تقاطع غیرهمسطح ابوذر و پل‌ راه‌آهن در دستور کار شورا در سال98

رییس شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه سه پروژه عمرانی بزرگ طی سال گذشته در شهر کرمان به بهره برداری رسید که در این راستا نواقصی وجود دارد که باید رفع شود، تصریح کرد: دو مورد پروژه نیمه تمام تقاطع های غیرهمسطح ابوذر و ایستگاه راه آهن در دستور کار شهرداری در سال جاری قرار گرفته که در این راستا شورای شهر با همان روحیه در کنار شهرداری بوده تا در حد توان بتوان این پروژه ها را در سال جاری به بهره برداری رسانده و به توصیه استاندار برنامه زمان بندی در اجرای پروژه ها نیز مورد نظر قرار خواهد گرفت.

"محمد فرشاد" در دیدار اعضای شورای شهر با استاندار کرمان اظهار کرد: 80 درصد بودجه سال قبل شهرداری کرمان وصول شد و به طور نسبی وضعیت سال گذشته به نسبت خوب بود.
وی به تعامل شورای شهر و شهرداری نیز اشاره و با بیان اینکه پیشنهادات شهرداری تا پایان سال بدون استثناء در شورا به تصویب رسید، افزود: همواره از سوی اعضای شورای شهر و شهردار سعی بر این موضوع بوده که چالش و مشکلی در شهرداری و شورا بوجود نیاید و بستر برای کارهای اجرایی فراهم شود و با توجه به اینکه شورا می خواست زمینه اجرای طرح های عمرانی ناتمام فراهم شود، همه مصوباتی که مترتب بر اتمام پروژه های عمرانی بود؛ تصویب شد.
فرشاد با اشاره به اینکه سه پروژه عمرانی بزرگ طی سال گذشته در شهر کرمان به بهره برداری رسید که در این راستا نواقصی وجود دارد که باید رفع شود، تصریح کرد: دو مورد پروژه نیمه تمام تقاطع های غیرهمسطح ابوذر و ایستگاه راه آهن در دستور کار شهرداری در سال جاری قرار گرفته که در این راستا شورای شهر با همان روحیه در کنار شهرداری بوده تا در حد توان بتوان این پروژه ها را در سال جاری به بهره برداری رسانده و به توصیه استاندار برنامه زمان بندی در اجرای پروژه ها نیز مورد نظر قرار خواهد گرفت.
رییس شورای شهر کرمان بیان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال سال جهش و به بار نشستن برنامه های شورا و شهرداری باید باشد که با بازنگری مسائل عوارض و ... و کار کارشناسی صورت گرفته در شهرداری و شورا؛ بودجه خوب و واقع گرایانه ای برای شهرداری کرمان بسته شده است.
وی با اشاره به اینکه بودجه سال 98 شهرداری کرمان 540 میلیارد تومان بسته شده است، گفت: سال قبل 520 میلیارد تومان بودجه شهرداری کرمان بود که رقم قابل توجه ای نبوده و باید اذعات کرد که سرانه بودجه هر شهروند در کرمان رقم بسیار کمی است.
فرشاد به دیگر برنامه های شورا و شهرداری کرمان نیز اشاره و اظهار کرد: امسال در نوروز مردم در زمینه فرهنگی اجتماعی، برگزاری کنسرت ها، زیباسازی شهر و ... شاهد برنامه های نسبتا خوبی از سوی شهرداری بوده و می توان رضایت نسبی مردم را از این برنامه ها مشاهده کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه زیربنایی و عمرانی متداول است که هر شورا در دوره چهار ساله  یک کار چشمگیر برای شهر داشته باشد، بیان کرد: برای کارهای بنیادی کمک و برنامه ریزی دولت و هماهنگی دستگاه های مختل و به ویژه جذب سرمایه گذار ضروری است.
رییس شورای شهر کرمان گفت: دو پروژه زیربنایی در دستور کار شوراست که ضروری و لازم الاجرا هستند که شامل دو محور شرقی - غربی سیدی به ضلع شرقی فرودگاه و مطهری به بلوار ایستگاه راه آهن که بوده که در طرح تفصیلی نیز وجود دارد.
وی افزود: در هر دوره بخشی از این پروژه ها اجرا شده اما باید ب این موضوع توجه کرد که بدون جذب سرمایه گذار امکان تکمیل این پروژه ها نیست و از استاندار می خواهیم در این زمینه کمک و سرمایه گذارها را به این سو هدایت کنند تا بتوانیم به طور جدی کار را دنبال کنیم زیرا اجرای این پروژه ها به زیباسازی شهر و رفع مشکل ترافیکی کمک می کند.
فرشاد با اشاره به اینکه پارک گردشگری شهر کرمان از سال گذشته کلید خورده و در حال اجراست، تصریح کرد: در یک و نیم سال گذشته شورای شهر سعی کرده از مسائل حاشیه ای، سیاسی کاری و مسائل مخرب پرهیز کند و کار را با برنامه ریزی، کارشناسی و بدون حاشیه پیش ببرد.
وی بیان کرد: شورای به عنوان پارلمان شهری سعی کرده وظایف ذاتی خود را که فراهم کردن بستر مناسب برای کار اجرایی شهرداری است، دنبال کند زیرا شورا بازوی اجرایی شهرداری است.
رییس شورای شهر کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اولویت اجرای پروژه های عمرانی نیمه تمام گفت: اگر قرار است اولویت بندی شود، در اجرای تقاطع های غیرهمسطح، اولویت آخر پروژه چهارراه امیرکبیر خواهد بود
وی افزود: امسال باید در چهار نقطه پرترافیک شهر توسط شهرداری پارکنیگ احداث شود.
اخبار مرتبط
نظرات شما