• سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ -
  • 15/06/2021

هفته عجیب بازارهای مالی؛

افزایش قیمت در کدام بازار رکورد زد؟

در هفته‌ای که گذشت همه بازارها رکوردهای جدیدی را ثبت کردند و مرزهای مقاومتی جدیدی را پشت سر گذاشتند. در این میان دلار به کانال قیمتی جدید نزدیک شد،سکه بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد و حتی بورس هم تا مرز ورود به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی رفت و برگشت.

طی هفته‌های اخیر بازار طلا و ارز به صورت پله‌ای رشد کرد و سکه با بیش از یک میلیون و 300 هزار تومان افزایش قیمت در طول هفته‌ای که گذشت بیشترین رشد را نسبت به دیگر بازارها به ثبت رساند.

سکه

قیمت سکه در این هفته به کانال 14 میلیون تومان رسید و در حال نزدیک شدن به قله 15 میلیون تومان است.

براساس داده شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه در پایان هفته منتهی به چهارم مهر ماه به قیمت 13 میلیون و 290 هزار تومان رسید و در این هفته یک میلیون و 310 هزار تومان گران شد.

با رشد 9.8 درصدی سکه طی روزهای اخیر، در پایان معاملات روز گذشته قیمت این فلز گرانبها به رقم 14 میلیون و 600 هزار تومان رسید که بالاترین قیمت ثبت شده است.

طلا

طلای 18 عیار رفتاری همانند سکه را طی هفته گذشته داشته و با رشد 8.4 درصدی در رده دوم جدول بازدهی هفتگی قرار گرفت.

قیمت هر گرم طلای 18 عیار در پایان معاملات روز سوم مهر ماه به رقم یک میلیون و 246 هزار تومان رسید، اما با افزایش قیمت 105 هزار تومانی به ‌ازای هر گرم در طول هفته‌ای که گذشته به رقم یک میلیون و 351 هزار تومانی رسید.

دلار

دلار در این هفته با افزایش قیمت بیش از هزار تومانی فاصله خود را برای رسیدن به مرز مقاومتی 30 هزار تومان کمتر کرد.

اگر چه ممکن است طی روزهای اخیر و حتی چند هفته اخیر دلار در بازار آزاد وارد کانال قیمتی جدیدی شود اما صرافی ملی همچنان در اعلام این نرخ برای شاخص بازار ارز مقاومت می‌کند و دلار در این صرافی در کانال 28 هزار تومان در است.

قیمت دلار در روز پنج‌شنبه سوم مهر ماه 27 هزار و 800 تومان بود، اما با افزایش قیمت هزار و 100 تومانی در طول این هفته به رقم 28 هزار و 900 تومان در روز 10 مهر ماه رسید.

بورس

عملکرد شاخص کل بورس در این هفته نیز همانند هفته‌های اخیر بود و 6.8 درصد افت کرد.

طبق داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل پیش از آغاز این هفته سطح یک میلیون و 611 هزار واحدی را نشان می‌داد در طول هفته با افت 108 هزار واحدی در پایان معاملات روز چهارشنبه با قرار گرفتن روی سطح یک میلیون و 503 هزار واحدی به کار خود پایان داد.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در هفته‌ای که گذشت حدود ۱٫۵ میلیون تومان کاهش یافت و به رقم 14 میلیون و 625 هزار تومان رسید.

اخبار مرتبط
نظرات شما