• سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 26/01/2021

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر خبر داد

برداشت عسل از 67 هزار کلنی شهرستان رابر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: کار برداشت عسل پاییزه از 67 هزارکلنی در شهرستان رابر آغاز و تا پایان مهر ادامه دارد.

کریمقاسمی گفت: پیش بینی می شود بیش از 600 تن عسل از کوهستان های  این شهرستان در دو فصل بهار و پاییز برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: وجود گلستان های چهار فصل در رابر موجب شده است که در هر فصل سال رنگ و طعم عسل تولیدی در رابر نیز تغییر کند حتی مکان های مختلف ، کوهستان ها ، دشت ها و حتی دهستان های مختلف نیز عسلی با طعم و رنگ مخصوص به خود دارند.
کریم قاسمی افزود: در حال حاضر قریب به 430 نفر بهره بردار و کندو دارعسل در این شهرستان مشغول به کارهستند و  شهرستان رابر رتبه اول استان و رتبه دوم کشور در برداشت عسل با کیفیت  را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: در راستای رفع موانع حرفه زنبور داری در شهرستان رابر سرمایه گذارانی برای بسته بندی ، تولید بره موم و ژل رویال زنبورعسل ورود  پیدا کرده که از تسهیلات اشتغال روستایی تامین اعتبارشده و بزودی آغاز بکارخواهند کرد.
گفتنی است که طعم متفاوت عسل رابر موجب شده است که از این محصول به عنوان دارویی برای درمان دردهای مختلف استفاده شود  برای درمان بیماری های خاص مورد استفاده قرار می گیرد ،لذا این خاصیت سبب شده است که این محصول به یکی از کالاهای اصلی عطاری های استان کرمان بدل گردد .
وجود 20 هزار هکتار گیاه دارویی گارچی و سایر داروهای گیاهی فرصتی است برای زنبورداران رابری می باشد تا عسل با کیفیت و ارگانیک تولید کنند که طعم واقعی و دست نخورده عسل را از گذشتگان تا کنون برای ما و مردم ایران زمین به ارمغان خواهد آورد.
اخبار مرتبط
نظرات شما