• سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ -
  • 15/06/2021

بررسی عملکرد هفتگی سهام عدالت؛

«سهام عدالت» در کف قیمت

در حالی که ارزش سهام عدالت قبل از دوره اصلاح به بیش از ۲۰ میلیون تومان نیز رسیده بود اما اکنون افت بیش از ۶ میلیون تومانی داشته و در کف قیمتی خود قرار دارد.

در هفته‌ای که گذشت ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی نوسانی زیادی داشت و در نهایت به 14 میلیون و 133 هزار تومان رسید، همچنین ارزش سهام عدالت در روزهای نزولی بازار سهام افت چشم‌گیری داشت اما در روزهای صعودی شاخص کل شاهد رشد چندانی نبودیم.

ارزش سهام عدالت در روز اول هفته گذشته به 15 میلیون تومان رسید و در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه با افت شدید همراه شد و این افت، ارزش سهام عدالت را به کانال 13 میلیون تومان رساند. البته نماد شتران که یکی از نمادهای حاضر و تاثیرگذار بر سبد سهام عدالت است به دلیل افزایش سرمایه‌اش قیمت هر سهم را نصف کرد و همین امر یکی از دلایل ریزش افسار گسیخته ارزش سهام عدالت در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه بود.

اما در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه که روند بازار سهام صعودی بود ارزش سهام عدالت دوباره به کانال 14 میلیون تومان بازگشت. با این حساب با رسیدن ارزش سهام عدالت به کانال 14 میلیون تومان ارزش 60 درصد سهام عدالت قابل فروش به 8 میلیون و 480 و 30 درصد آن به 4 میلیون و 240 هزار تومان رسید. اما در رابطه با افزایش سرمایه نماد شتران باید گفت که با وجود نصف شدن ارزش هر سهم اما تعداد سهم‌ها دوبرابر خواهد شد و با این حال ارزش سهام عدالت بیش از 2 درصد رشد خواهد کرد.

اخبار مرتبط
نظرات شما