• سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ -
  • 15/06/2021

وزیر صنعت،معدن و تجارت خبر داد

فولاد به زودی در بازار بورس عرضه می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس قانون و در راستای اجماع تشکل‌های بخش خصوصی، دولت و مجلس مقرر شده تا بعد از ابلاغ دولت هرچه سریعتر فولاد در بازار بورس عرضه شود و این موضوع به تدریج بر قیمت فولاد در بازار تاثیر خواهد گذاشت.

رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشستی با نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برای بررسی قیمت فولاد، با اشاره به اینکه براساس قانون باید فولاد در بازار بورس عرضه شود، گفت: در راستای اجماع تشکل‌های بخش خصوصی، دولت و مجلس مقرر شد، بعد از ابلاغ دولت هرچه سریعتر فولاد در بازار بورس عرضه و این قانون اجرا شود.
وی ادامه داد: عرضه فولاد در بازار بورس به تدریج بر قیمت فولاد در بازار تاثیر خواهد گذاشت.
رزم‌حسینی تصریح کرد: حداقل خرید فولاد در بازار بورس 20 تُن است و هر شخص می‌تواند با این ظرفیت خرید کند، تجربه 6 ماه گذشته در بحث بازار بورس خوب بوده و مسلما در بحث فولاد هم به خوبی ادامه پیدا خواهد کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تاکید کرد: با افرادی که خلاف قانون در بیرون از بازار بورس اقدام به عرضه فولاد کنند از طریق تعزیرات برخورد خواهد شد، همانطور که طی چند ماه گذشته از همین طریق با متخلفان برخورد و سخت‌گیری شده است.
کاهش قیمت فولاد تا دو هفته آینده
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صمت جلسات متعددی را با بخش خصوصی، سندیکاها، تولیدکنندگان بخش خصوصی و دولتی فولاد طی این مدت برگزار کرده، بنابراین پیش بینی می شود ظرف مدت دو هفته آینده شاهد کاهش قیمت فولاد نسبت به قیمت کنونی آن در بازار خواهیم بود.
علی نیکزاد با بیان اینکه در جلسه با وزیر صمت موضوع فولاد و سیمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، بیان کرد: در بحث سیمان مقرر شد، هر پاکت سیمان با ارزش افزوده و هزینه حمل و نقل به طور متوسط بالغ بر 19 هزار و پانصد تومان عرضه شود و هر تُن سیمان به صورت فله‌ای با ارزش افزوده 290 هزار تومان باشد.
وی افزود: قیمت سیمان به صورت پاکتی پیش از این 17 هزار و پانصد تومان بود که به دلیل قیمت پاکت و دیگر مسایل با یک رقم جزئی افزایش قیمت پیدا کرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا افزایش قیمت سیمان و فولاد روی قیمت مسکن تاثیرگذار نخواهد بود، اظهار کرد: سیمان و فولاد یکی از مباحث مهم در بحث تولید مسکن هستند اما افزایش قیمت آنها به صورت حداقل‌هایی انجام شده که نه کارخانه‌ها ضرر کنند و نه بر ساخت و ساز مسکن لطمه‌ای وارد شود.
اخبار مرتبط
نظرات شما