• دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 17/05/2021

عملکرد بازارها در هفته سوم مهر ماه ۹۹؛

دومین هفته متوالی رشد بورس/ عبور سکه از دو کانال قیمتی

بورس در این هفته مثل هفته گذشته رشد کرد و همانند طلا، سکه و دلار در جدول بازدهی مثبت قرار گرفت اما میزان افزایش قیمت سکه به نحوی بود که از دو کانال قیمتی عبور کرد.

بررسی عملکرد بازارها در هفته‌ای که سپری شد از رشد قابل قبولی خبر می‌دهد، در جدول بازدهی سکه با رشد بیش از 12 درصدی در صدر قرار دارد.

سکه

سکه در این هفته از دو کانال عبور کرد و  بیش از یک میلیون و 700 هزار تومان گران شد.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه در پایان هفته دوم مهر به رقم 14 میلیون و 600 هزار تومانی رسید که رقم بی‌سابقه‌ای است.

اما در این هفته با رشد 12.5 درصدی وارد کانال 16 میلیون تومان شد، در پایان معاملات روز پنج‌شنبه قیمت هر عدد سکه امامی 16 میلیون و 430 هزار تومان نرخ‌گذاری شد.

طلا

دیگر فلز گرانبها یعنی طلا نیز با رشد 10 درصدی در این هفته در حال فتح قله‌های جدید از افزایش قیمت است.

در این هفته هر گرم طلای 18 عیار به حدود یک میلیون و 500 هزار تومان رسیده که نسبت به قیمت پایانی هفته دوم 129 هزار تومان گران‌تر شده است.

قیمت این فلز ارزشمند در هفته دوم مهر ماه روی نرخ یک میلیون و 365 هزار تومان بسته شد.

دلار

شاخص بازار ارز نیز همانند طلا و سکه رشد بالای 8.5 درصدی در این هفته داشت.

قیمت دلار در این هفته مرز مقاومتی 30 هزار تومانی را رد کرد و براساس نرخ اعلامی صرافی ملی در روز پنج‌شنبه 24 مهر ماه هر دلار آمریکا با نرخ 31 هزار و 700 تومان معامله می‌شود.

قیمت دلار در هفته گذشته نسبت به این هفته دو هزار و 500 تومان کمتر بود و آخرین نرخ ثبت شده آن در روز 16 مهر ماه 29 هزار و 200 تومان است.

بورس

برای دومین هفته متوالی شاخص بورس بالا رفت و رشد 21 هزار واحدی را ثبت کرد.

براساس آمارهای سازمان بورس و اوراق بهادار از روند معاملات، شاخص کل که در هفته گذشته با رشد 2.4 درصدی روی سطح یک میلیون و 540 هزار واحدی قرار گرفت، در این هفته نیز با رشد 1.3 درصدی روی سطح یک میلیون و 561 هزار واحدی ایستاد.

این شاخص در طول هفته به سقف یک میلیون و 600 هزار واحدی برخورد کرد اما دوباره برگشت و نتوانست از آن عبور کند.

اخبار مرتبط
نظرات شما