• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

عملکرد هفتگی سبد سهام عدالت؛

ارزش «سهام عدالت» نصف شد!

در جریان معاملات این هفته ارزش سهام عدالت حدود ۵۰۰ هزار تومان رشد کرد و به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.با شروع معاملات هفته، ارزش سهام عدالت ۹/۹ میلیون تومان بود اما در جریان معاملات مثبت روزهای ابتدایی بازار سهام ارزش سهام عدالت رشد کرد و در روز دو شنبه به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید، ارزش سهام عدالت در روز سه‌شنبه به ۱۰/۵ میلیون بازگشت و دیگر تغییر خاصی نداشت...

ارزش ۱۰/۵ میلیون تومانی سهام عدالت در حالیست که ارزش این سبد در دوره قبل از اصلاح حدود ۲۱ میلیون تومان بوده است.

نصف شدن ارزش سهام عدالت در شرایطی رخ داده که فروش این سبد در بازار سهام متوقف شده و دارندگان سهام عدالت فقط شاهد تماشای ریزش ارزش دارایی خود هستند.

علاوه بر این در روزهای گذشته اخباری مبنی بر اعطای کارت اعتباری به اندازه مبلغ سهام عدالت منتشر شد اما هنوز خبری از کارت اعتباری برای سهامداران عدالت نیست.

با این وجود و طبق وعده قبلی متولیان قرار بود بهمن ماه ۳۰ درصد سوم سهام عدالت هم آزادسازی شود اما رییس جدید سازمان بورس گفته که آزادسازی ۳۰ درصد سوم سهام عدالت فعلا در دستور کار نیست.

سهام عدالت با در نظر گرفتن افزایش سرمایه نمادهایی چون فملی، شتران و … محاسبه می‌شود اما این افزایش سرمایه‌ها هنوز اعمال نشده است و اگر این افزایش سرمایه‌ها اعمال نشود ارزش سهام عدالت کمتر از ۹ میلیون تومان خواهد بود.

اخبار مرتبط
نظرات شما