• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

با اعتبار ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان؛

اولین مدرسه پویش «کرمان دانا» به بهره‌داری رسید

مدرسه ۹ کلاسه «پویش کرمان دانا» به عنوان اولین مدرسه از تعهدات ساخت 120 مدرسه توسط فعالان اقتصادی استان کرمان با اعتباری بیش از ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و زیر بنای یک هزار و ۳۲۵ متر مربع در شهرستان رابر به بهره برداری رسید...

رئیس اتاق کرمان در آیین افتتاح این مدرسه با حضور معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری کرمان، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایری کشور و مدیران بومی استان گفت: سال گذشته طی امضای تفاهمنامه ای بین اتاق کرمان، اداره کل نوسازی مدارس و موسسه مهر گیتی، مقرر شد 120 مدرسه در استان کرمان توسط فعالان اقتصادی با عنوان"پویش کرمان دانا" ساخته شود. سیدمهدی طبیب‌زاده، با بیان اینکه پس از امضای این تفاهمنامه، تکمیل 14 مدرسه نیمه تمام استان نیز در این طرح گنجانده شد، ادامه داد: افتتاح اولین مدرسه از این طرح در شهرستان رابر، زادگاه سردار دلها "شهید حاج قاسم سلیمانی" و همزمانی این رخداد مبارک با ایام‌الله دهه فجر را به فال نیک می گیریم تا سایر مدارس نیز به زودی به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: امیدواریم با اجرای این تفاهمنامه عقب ماندگی فیزیکی فضای آموزشی کرمان جبران شود. رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه انتظار داریم خروجی این مدارس پرورش نیروی انسانی شایسته برای توسعه استان کرمان باشد، اظهار کرد: امیدواریم مسئولان، سیستم استعدادیابی مناسب و قرار گرفتن دانش‌آموزان در مسیر آموزشی و رشد مناسب و همچنین مهارت‌آموزی را در دستور کار قرار دهند.

گفتنی است اتاق کرمان در اجرای پویش کرمان دانا، تاکنون عملیات احداث چندین مدرسه در روستای شرف آباد کرمان، شهرک صنعتی شهر کرمان، شهرستان های بم، جیرفت و عنبرآباد را آغاز کرده است. قرار است در این پویش 720 کلاس درس ساخته و به دانش آموزان مناطق مختلف استان تقدیم شود.

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما