• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

تراز مثبت تجاری استان در 11 ماهه امسال؛

افزایش 25 درصدی صادرات استان کرمان

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: در 11 ماهه سال جاری 25 درصد افزایش صادرات نسبت به سال قبل داشته‌ایم و تراز تجاری استان، مثبت است.

جعفر رودری در بیست و یکمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی دو سر فصل دنبال می شود که یکی از این سرفصل ها طرح ها و پروژه ها هستند که تاکنون 674 پروژه را در این ستاد به تصویب رسانده ایم و همچنین برنامه ها سرفصل دوم است که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان 9 برنامه به تصویب رسیده است.

وی تکمیل زنجیره تولید، توسعه صادرات، بازاریابی، فعال کردن بنگاه های نیمه فعال و راکد، پیاده سازی و اجرای پنجره واحد، بهبود فضای کسب و کار، احصاء قوانین و دستورالعمل های زائد و مزاحم، سرمایه گذاری خارجی، نهادسازی برای ساز و کار نهادها و فروش محصولات را از جمله سرفصل های برنامه نه گانه برشمرد.

رودری با اشاره به اینکه یکی از اهداف برنامه توسعه، صادرات و بازاریابی، تجارت با کشورهای اوراسیا است، تصریح کرد: هدفگذاری که برای سال جاری در این سرفصل کرده بودیم افزایش 20 درصدی صادرات استان بود که خوشبختانه تا 11 ماهه سال به این هدف دست پیدا کرده ایم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود: در 11 ماهه سال جاری 25 درصد افزایش صادرات نسبت به سال قبل داشته ایم به طوری که 1.8 میلیارد دلار میزان صادرات و 361 میلیون دلار حجم واردات استان در این بازه زمانی بوده و لذا تراز بازرگانی استان مثبت است.

اخبار مرتبط
نظرات شما