• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد

زمین پتروشیمی جازموریان جانمایی شد

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از جانمایی زمین پتروشیمی جازموریان در کهنوج خبر داد.منصور شکرالهی، وسعت این زمین را ۵۰ هکتار اعلام کرد و گفت: این زمین جهت تاسیس پتروشیمی جازموریان در اختیار شرکت پتروشیمی نگین جازموریان قرار گرفت تا پس از اخذ مجوزات لازم پروژه احداث پتروشیمی آغاز شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نگین جازموریان هم با بیان اینکه طرح پتروشیمی جازموریان یک پروژه مادر هست، گفت: این طرح برای اولین بار در کشور با تکنولوژی روز دنیا خواهد بود که گاز طبیعی را به MEG تبدیل می کند.

محمد امیری افزود: این طرح در فاز اول ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری می شود.

وی میزان اشتغالزایی طرح پتروشیمی جازموریان را در فاز اول بصورت مستقیم و غیر مستقیم بیش از یک هزار نفر اعلام کرد.

امیری ضمن تشکر از حمایت های نماینده مجلس گفت: پیگیری اختصاص زمین یک سال طول کشید که با حمایت نماینده امروز زمین جهت احداث پتروشیمی اختصاص داده شد.

وی اظهار داشت: امیدواریم استعلامات این طرح زودتر انجام شود تا بتوانیم کار را شروع کنیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نگین جازموریان اظهار داشت: در مورد مکان احداث طرح هیچ تعصبی نداریم که در کدام نقطه و شهرستان باشد چرا که هدف احداث این طرح در مناطق کم برخوردار است.

وی ادامه داد: در انتخاب زمین نزدیکی به خط انتقال گاز و بقیه موارد تخصصی لحاظ شده است.

امیری گفت: برای احداث این طرح در وزارت خانه پیشنهاد مناطق کنار دریا را می دادند که با رایزنی های آقای شکرالهی نماینده پنج شهرستان جنوبی مجوز احداث در منطقه جنوب کرمان را گرفتیم.

اخبار مرتبط
نظرات شما