• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان اعلام کرد

اقامت 23 هزار گردشگر در مراکز اقامتی استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: از 28 اسفندماه 99 تا 13 فروردین‌ماه 1400، 23 هزار گردشگر در مراکز اقامتی تحت پوشش این اداره‌ کل اقامت داشتند.

فریدون فعالی با اشاره به شعار نوروز 1400 مبنی بر سفر مسئولانه و ایمن اظهار کرد: گردشگران ورودی به استان کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی در مراکز اقامتی استان کرمان اعم از هتل، مهمانپذیر، پانسیون، خانه مسافر و اقامتگاه‌های بوم‌گردی اسکان داشتند.

وی افزود: در ایام نوروز1400 اقامت مسافران نوروزی استان کرمان تنها در مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای پروانه بهره‌برداری از سوی میراث فرهنگی فراهم شد و سایر اماکن اقامتی از جمله مدارس، مهمانسرای ادارات و دستگاه‌های اجرایی اجازه هیچ گونه اقامتی را نداشتند.

فعالی به بازدید 85 هزار گردشگر از موزه‌ ها و اماکن تاریخی و 279 هزار گردشگر از جاذبه‌های طبیعی استان کرمان اشاره و بیان کرد: این استان دارای بیش از 20 موزه مشارکتی و غیرمشارکتی، هفت اثر ثبت جهانی، 700 اثر ملی و 7000 اثر شناخته شده است که در سال های گذشته میزبان تعدادی زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان اظهار کرد: با توجه به تداوم کرونا در ایام نوروز برای حفظ بیشتر سلامت گردشگران و همچنین جامعه میزبان، هیچ توصیه و دعوتی برای حضور گردشگر در استان نداشتیم اما تاسیسات گردشگری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مسافرانی که به این استان سفر کردند، خدمات مورد نیاز را ارائه کردند.

اخبار مرتبط
نظرات شما