• جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 23/04/2021

با حضور وزیر نیرو از طریق ویدیوکنفرانس؛

۱۵۷ پروژه توزیع برق در کرمان افتتاح شد

در نخستین هفته از پویش هر هفته الف - ب - ایران در سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۵۷ پروژه با سرمایه گذاری ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به صورت ویدیو کنفرانس با حضور وزیر نیرو در حوزه شرکت توزیع برق جنوب کرمان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان در آیین افتتاح همزمان پنج طرح بزرگ توزیع نیروی برق کشور گفت: امروز به نمایندگی از شرکت های توزیع برق منطقه سه کشور شامل استان های یزد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان یک هزار و ۳۵۸ طرح با اعتبار ۳۹۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

عبدالوحید مهدوی نیا افزود: با افتتاح طرح های امروز در حوزه منطقه سه شرکت توزیع برق ۵۲ هزار مشترک جدید به مشترکان این شرکت اضافه می شوند و ۷۷ روستا نیز برقدار خواهند شد.

وی تصریح کرد: همچنین ۸۷۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط، یک هزار و ۲۳۰ شبکه فشار ضعیف،  تعداد یک هزار و ۳۰۰ پست توزیع به ظرفیت ۱۸۰ مگا آمپر و تعویض یک هزار و ۴۱۰ کیلومتر سیم مسی به شبکه کابل خودنگهدار در این پویش و در منطقه سه شرکت های توزیع برق کشور بهره برداری شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان بیان کرد: طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات(هما) نیز در حوزه شرکت های توزیع برق منطقه سه کشور دست اجرا است که امکان ارتباط دو سویه با مشترکین و رصد و نظارت بر خاموشی ها را فراهم می سازد.

در این ارتباط رضا اردکانیان وزیر نیرو با قدردانی از اقدامات شرکت های توزیع برق منطقه سه کشور، گفت: طرح های افتتاحی در حوزه منطقه سه اقدام مثبتی در جهت رفاه و توسعه مردم این مناطق است.

در نخستین پویش هر هفته _ الف _ ب _ ایران در سال ۱۴۰۰،  همزمان پنج طرح بزرگ شبکه توزیع نیروی برق کشور در قالب هشت هزار و ۱۴۲ پروژه توسعه، احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق با مجموع سرمایه گذاری ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور به بهره برداری رسید.

این آیین با حضور معاون امور عمرانی استانداری کرمان، جمعی از مدیران صنعت آب و برق استان کرمان در سالن کنفرانس شرکت توزیع برق شمال استان کرمان برگزار شد.

اخبار مرتبط
نظرات شما