• شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ -
  • 07/12/2019

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان،خبر داد

خرید هزار تن خرمای بم برای تنظیم بازار ماه رمضان

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از خرید یک‌هزار تن خرمای بم به منظور تنظیم بازار مصرف خرمای روزه‌داران خبر داد.

عباس تابش در جمع تجار و تولیدکنندگان خرمای شرق استان کرمان گفت: به‌منظور تنظیم بازار و با همکاری تولیدکنندگان بیش از یک‌هزار تن خرما به قیمت هر کیلو ۲۳ هزار تومان به اضافه هزینه حمل خریداری شده است تا این محصول بتواند در سفره روزه‌داران قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از مذاکره با تولیدکنندگان و تجار بم خبر داد و ضمن تقدیر از کسبه و اتاق اصناف تهران افزود: مقرر شد بدون افزایش قیمت، خرمای رطب مضافتی را در بازار تهران به دست مصرف‌کنندگان نهایی برسانیم. تابش تصریح کرد: در صورت تامین نیاز داخلی کشور و مصرف خرمای ماه رمضان هیچ ممنوعیتی برای صادرات خرما وجود ندارد. وی از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به‌عنوان تنها متولی کارشناسی قیمت در کشور نام برد و افزود: دو نوع افزایش قیمت وجود دارد یکی مربوط به گرانی کالا و دیگری گران‌فروشی کالا که سازمان حمایت مسوول بخش دوم این موضوع است و گرانی کالا به‌دلیل عدم تامین به‌اندازه محصول در بازار به‌وجود می‌آید. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات خرما آزاد است و به‌منظور تامین کارتن و چگونگی بازاریابی در بحث خرید محصول باید تدابیری در دستور کار قرار بدهیم
اخبار مرتبط
نظرات شما