• جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 29/05/2020

در رای گیری علنی،صورت گرفت

پذیرش استعفای ماه‌بانو معصوم‌زاده از عضویت در شورای شهر کرمان

در نشست عمومی شورای شهر کرمان با حضور 10 نفر از اعضای شورای شهر کرمان، استعفای خانم معصوم زاده به رای گذاشته شد که 9 رای موافق و یک رای مخالف آورد.

 "محمد فرشاد" امروز پنجم خردادماه در نشست عمومی شورای شهر کرمان با اشاره به رسیدگی به استعفای دکتر معصوم زاده عضو شورای شهر در جلسه هفته قبل شورا اظهار کرد: بعد از جلسه هفته قبل از وی خواهش کردیم بمانند و بتوانیم در شورا از تجربیاتشان بهره مند شویم و اعضای شورا صلاح دیدند رای گیری مجدد یک هفته بعد صورت بگیرد شاید بتوانیم در این فرصت خانم معصوم زاده را از استعفا منصرف کنیم.
وی افزود: ظاهرا ایشان مصر بر استعفا هستند و شب گذشته با من تماس تلفنی داشته و اعلام کرد علی رغم اینکه می خواهم در جلسه (امروز) حضور داشته باشم اما سفارت ایتالیا برای ساعت هشت و نیم امروز صبح برایم وقت تعیین کرده (برای گرفتن ویزا که سفری دارند) و از همه عذرخواهی کردند و کتبا نامه ای به شورا نوشته اند.
فرشاد با قرائت نامه معصوم زاده خطاب به اعضای شورا بیان کرد: در یک سال و چند ماهی که از فعالیت شورای پنجم می گذرد همه اعضا در جریان روند کارها هستند و امیدواریم بتوانیم با فعالیت های شورا قدمی در راه بهبود اوضاع شهر در چارچوب امکانات برداریم.
وی تصریح کرد: باید رای ما در شورا در راستای طرح ها و پیشنهادات و تسهیل کننده امور اجرایی و مدیریت شهر توسط شهرداری باشد.
رییس شورای شهر کرمان گفت: مصوبات شورا همیشه موافق و مخالف دارد که یکسری مصوبات در راستای خواسته ها و پیشنهادت مردم است که روی آن فکر می شود و طرحی داده و با تصویب آن، به شهرداری ابلاغ می شود.
وی افزود: یکسری مصوبات در راستای احترام به خواسته های مردم و اعضای شورای شهر است که اکنون یکی از اعضای شورا استعفا داده و همه خواهش کردیم منصرف شوند اما دلایلی آوردند و فکر می کنم وظیفه اعضاست که به خواسته خانم معصوم زاده احترام گذاشته و این خواسته را اجابت کنیم زیرا اصرار خودشان است.
فرشاد تصریح کرد: 26 فروردین امسال ماه نامه استعفای خانم معصوم زاده به ما داده شده که تا هفته گذشته دست نگه داشتیم.
وی در ادامه بیان کرد: روال کار شورای شهر اینگونه است که مصوبات کمیسیون ها به صحن شورا می آید که بعضا نیاز به مصوبه و بعضا نیاز به نامه دارد که نامه به شهرداری ارجاع داده می شود و اگر نیاز باشد پاسخ داده می شود.
رییس شورای شهر کرمان گفت: بعضای پیشنهادات احتیاج به مصوبه دارد که رای گیری می شود و اگر اکثریت رای را آورد به کمیته انطباق می رود و بعد از 10 روز پاسخ کمیته انطباق، اجرایی می شود و شهرداری باید آن را اجرا کند.
وی افزود: هشت کمیسیون در شورا داریم و بیش از 500 جلسه با مصوبات متعدد در شورای پنجم داشته ایم و کمیسیون بهداشت که فعالیت خود را با مدتی تاخیر آغاز کرد زیرا در آغاز فعالیت شورا در چارچوب کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت بود و بعد جدا شد و از آن زمان 22 مصوبه داشته است که پیگیری و نامه ها ارسال شده است.
فرشاد تصریح کرد: اگر نامه و پیشنهادی زمینه اجرایی نداشته باشد، شهرداری پاسخ می دهد که به این دلایل انجام شدنی نیست.
وی در ادامه بیان کرد: خانم معصوم زاده به بنده اعلام کرده با توجه به اینکه شورا استقرار پیدا کرده و و روال طبیعی کار در حال انجام است و با توجه به تخصص و ظرفیتشان می تواند خارج از شورا بیشتر برای جامعه مفید باشد و شورا به خواسته وی احترام گذاشت.
 در این جلسه با حضور 10 نفر از اعضای شورای شهر کرمان، استعفای خانم معصوم زاده به رای گذاشته شد که 9 رای موافق و یک رای مخالف آورد.
ضمن اینکه معصوم زاده در نامه ای به رییس شورای شهر وکالت قرائت رای خود را مبنی بر مثبت بودن به خروج از شورا به وی واگذار کرده بود.
با پایان رای گیری و اعلام نتیجه رییس شورای شهر کرمان گفت: در اسرع وقت این مسئله به فرمانداری ابلاغ خواهد شد تا روال قانونی کار طی شود.
وی افزود: از زحمات دکتر معصوم زاده در همکاری با شورای چهارم و پنجم تشکر می کنیم و برای وی آرزوی موفقیت در سنگرهای دیگر را داریم.
اخبار مرتبط
نظرات شما