• چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 27/05/2020

مجتمع جهان فولاد سیرجان با کاتالیست های داخلی بارگذاری شد؛

همراهی «جهان فولاد» با قطار بومی سازی کاتالیست

در سال رونق تولید، مجتمع جهان فولاد سیرجان،همراه قطار بومی سازی کاتالیست شد و از کاتالیست های ساخت داخل استفاده کرد.

شرکت نفت و گاز سرو با تولید بیش از ۴۰۰۰ تن کاتالیست تاکنون با مجتمع های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، آهن و فولاد گلگهر، فولاد بافت، فولاد هرمزگان، فولاد ارفع، فولاد سیرجان ایرانیان، صبافولاد خلیج فارس، فولاد کاوه جنوب در حوزه تولید و بارگذاری کاتالیست همکاری داشته است. این بار نیز شرکت جهان فولاد سیرجان به کیفیت محصولات این شرکت اعتماد کرد و در جریان عملیات اورحال و تعمیرات مجتمع جهان فولاد سیرجان، کاتالیست نفت و گاز سرو بارگذاری گردید.
شرکت نفت و گاز سرو دهمین ریفرمر فولادی خود را با کاتالیست های تولیدی اش در مجتمع جهان فولاد سیرجان بارگذاری نمود.
محمود رضایی مدیر مهندسی فروش شرکت نفت و گاز سرو با اعلام این خبر  افزود: پروژه کاتالیست جهان فولاد سیرجان که با درایت و نگاه ملی مدیران شرکت جهان فولاد سیرجان انجام شد، از مقدار ۱۴۰ تن برخوردار بود. نقطه حائز اهمیتی که در این رویداد ملی وجود دارد این است که پروسه تولید و مدت زمان بین اعلام قرارداد تا تحویل کاتالیست کمتر از ۳ ماه بوده است، در صورتی که در گذشته زمان تحویل کاتالیست از سوی شرکت های خارجی معمولا ۶ ماه بود.
مدیر مهندسی فروش نفت و گاز سرو ادامه داد: این موفقیت از آن جهت است که نفت و گاز سرو به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت کاتالیست توانسته است با ظرفیت سازی کافی، پاسخگوی نیاز کاتالیست کشور باشد و صنعت فولاد دیگر نگرانی از بابت تامین کاتالیست آهن اسفنجی نداشته باشد.
رضایی اضافه کرد: در سیستم های نوین تولید در سطح جهان، دستیابی به تولید انبوه (Mass Production) نیاز به داشتن دانش کافی و توان کافی در حفظ کیفیت محصول تولیدی دارد. ارزش این موضوع زمانی مشخص می شود که بدانیم تولید کاتالیست از پارامترهای کنترلی بسیار زیادی برخوردار است که تولید کاتالیست و حفظ کیفیت یکنواختی آن را بسیار برای سازنده دشوار می کند.
وی افزود: در حال حاضر بیش از۴۰ درصد از آهن اسفنجی کشور با کاتالیست های نفت و گاز سرو تولید میگردد و شرکت نفت و گاز سرو توانسته است با داشتن دانش فنی و تکیه بر توان بالای متخصصان خود دستاورد بزرگی را در صنعت فولاد هدیه دهد، به طوری که زمان تحویل پروژه ها به کمتر نصف کاهش یافته است
اخبار مرتبط
نظرات شما