• چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 27/05/2020

گزارش مراسم معارفه «جمشید ملارحمان» مدیرعامل «گل گهر »در سیرجان؛

توجه به مسئولیت اجتماعی در گل گهر برجسته می شود

مراسم معارفه مهندس جمشید ملارحمان ،مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در محل این مجتمع در سیرجان و با حضور مدیران شرکت های تابعه و معاونان این مجتمع ،نمایندگان مجلس، رئیس نظام مهندسی معدن ایران و مقامات محلی برگزار شد.

 مهندس جمشید ملارحمان ، مدیرعامل گل گهر در آیین معارفه خود در سیرجان چند محور را اصلی ترین محورهای مورد توجه و تاکید خود در دوره مدیریت در گل گهر برشمرد.ملارحمان توجه به مسوولیت اجتماعی،توسعه اکتشاف،پیشبرد طرح های توسعه ای گل گهر و حفظ منابع مالی گل گهر در این مجموعه را مواردی ازاصلی ترین رویکردهای دوره جدید فعالیت مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر برشمرد .
وی گفت: اکتشاف به صورت نامحدود پشتیبان توسعه پایدار صنعت معدن محسوب می شود و ما نیز آنرا دنبال خواهیم کرد.
ملارحمان افزود: نگاه به توسعه و تولید در طرحهای زیربنایی کشور باید مهمترین نگاه باشد.
وی ادامه داد: توجه ویژه به مهندسی معکوس وخالق صنعت شدن از دیگر برنامه های ما است.
وی افزود: هدف ما در منطقه گل گهر تبدیل شدن به فروشنده صنعت به دنیا به جای خریدارصنعت بودن است.
مدیرعامل گل گهر خاطرنشان کرد: یک ریال ازمنابع گل گهر را به جای دیگر نخواهم برد و توجه به مسئولیت اجتماعی را در کنار توسعه و تولید به عنوان یک اصل دنبال خواهیم کرد.

گل گهر در توسعه و بازار سرمایه پیش قدم بوده است
 ایمان عتیقی معاون مدیرعامل و مدیر مجتمع گل گهرهم در مراسم معارفه مهندس جمشید ملارحمان مدیرعامل جدید گل گهر گفت: گل گهر در توسعه پیش قدم بوده و دربورس یکی از پیشگامان است.
وی افزود: در این توسعه ها نقش مهندس ملارحمان که در ایمیدروحضور داشت بسیار پررنگ بود و در توسعه ها نقش بسزایی داشتند.
مهندس عتیقی تصریح کرد: تمامی کارکنان گل گهر هم قسم شده اند تا در پیشبرد توسعه گل گهر در کنار مدیرعامل جدید باشند .

نقش ویژه گل گهر در ایفای مسئولیت اجتماعی
محمد محمودآبادی فرماندار سیرجان در این مراسم اظهار کرد: گل گهر همواره در مسئولیت های اجتماعی خوش درخشیده است.
وی افزود: سیرجان دارای نیروی انسانی کارآمد و ذخایر غنی می باشد.
محمودآبادی ادامه داد: تغییر مدیریت سازنده است و می تواند سبب پویایی مجموعه ها شود واینک باید از تلاش ها و زحمات مهندس تقی زاده تقدیر کنیم.
وی اظهار داشت: مهندس ملارحمان کارنامه درخشان و روشنی در حوزه صنعت ومعدن دارد و می تواند این چرخه را همانگونه که در حرکت است به رشد شتابانی برساند.
فرماندار سیرجان گفت: گل گهر در رتبه های نخست رونق تولید در سال مزین به این شعار قراردارد.
وی ادامه داد: معین های اقتصادی در حوزه های مختلف از شرکت های وابسته گل گهر عملکردمطلوبی از خود به جا گذاشته اند.
 محمودآبادی افزود: سیرجان با نام گل گهر در کشور شناخته شده چه در حوزه ورزش، چه نیروهای کارآمد وچه اقتصاد.
وی ادامه داد: امیدواریم رنج بیکاری سیرجان برطرف شود و گل گهر در سالهای اخیر توانسته بیشترین نقش را در کاهش نرخ بیکاری داشته باشد.
 وی در خاتمه گفت: آمادگی مسئولین استان برای حمایت از فعالیت های گل گهر و مدیرعامل جدید را اعلام می داریم.

تقدیر نماینده مجلس از گل گهر به جهت ایفای نقش مسئولیت اجتماعی
شهباز حسن پور، نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: ملارحمان نقش بسزایی در توسعه ها و پژوهش گل گهر داشته است.
حسن پور ادامه داد: از گل گهر به جهت ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی تقدیر می کنیم .وی تغییر را طبیعی دانست گفت: نباید از این تغییرات سو استفاده و برداشت اشتباه کرد.

نگاه به گل گهر ملی باشد
داریوش اسماعیلی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در مراسم معارفه مدیرعامل گل گهر مطرح کرد: در نقشه راه توسعه گل گه ر،مهندس جلالی مآب نقش ارزنده ای داشتند ومهندس نقی زاده فازهای توسعه ای را به خوبی پیش بردند و قطعا مهندس ملارحمان به سرعت پیشرفت طرح های توسعه خواهند افزود.
 وی افزود: تمامی طرح های گل گهر بعد از تهیه به تایید مهندس ملارحمان رسیده و اجرا شده است لذا ایشان با مجموعه گل گهر بیگانه نیستند.
رئیس نظام مهندسی معدن تصریح کرد: اوجفعالیت های مجموعه گل گهر طی ۱۰ تا ۱۲ سال گذشته بوده است.
اسماعیلی اظهار داشت: وزیر صمت اعتقاد ویژهای به بخش معدن برای توسعه و رشد اقتصادی دارد و آنچه که در بخش معدن کشور در حال انجاماست و در سایر بخش ها وجود ندارد و امیدواریم در بخش های دیگر نیز اتفاق بیافتد تدوین و ابلاغنقشه راه معدن است.
وی توضیح داد: بدین منظور دبیرخانه تعامل دولت و مجلس تشکیلشد و با صرف یک هزار نفر ساعت زمان نقشه راهتدوین و سپس ابلاغ شد. کار گروه اجرای ایننقشه راه ایجاد شده و سروسامان خوبی را بهبخش معدن و صنایع معدنی خواهیم داد.
اسماعیلی ادامه داد: در نقشه راه معدن به چندمورد تاکید شده یکی از آنها اکتشاف و توسعه آناست چراکه درصورت عدم توجه به آن شاهدتعطیلی صنایع فولادی به جهت نبود مواد معدنیخواهیم بود. لذا شرکت هایی بزرگی نظیر گل گهربا تشکیل کنسرسیوم هایی باید به سمت اکتشافگام بردارند. ظرفیت استخراج نیز باید به دوبرابر افزایش یابد و این دومین موضوع مهم درنقشه راه است که گل گهر می تواند در سطح ملیکارهای خوبی در این زمینه انجام دهد.
وی تاکید کرد: شرکت بزرگی همچون گل گهر بایددر زمینه زیرساخت ها نقش ویژه ای داشته باشندو این توقع ما از این مجموعه عظیم معدنی استو گل ‌ گهر باید به عنوان یک مجموعه ملی دیده شود.
وی در پایان اظهار داشت: در نقشه راه معدن ۱۰عنصر تعیین شد که یکی از آنها سنگ آهن است وپیشنهاد دادیم در هر عنصر یکی از دانشگاه ها حضور یابند که دانشگاه کرمان یکی از آنهاست وبه نظرم گل گهر در بحث پژوهش فعال تر گردد. 
گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما