• جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 14/08/2020

مدیرکل بیمه ایران از بی توجهی شرکت های بزرگ کرمان به صنعت بیمه استان، خبر داد

واگذاری ۲۵ درصد حق بیمه تولیدی استان به خارج از کرمان

مدیرکل بیمه ایران استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از ۲۵ درصد حق بیمه تولیدی استان در خارج از استان تولید می‌شود گفت: شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی استان در یک بی توجهی آشکار به صنعت بیمه کرمان و منافع استان، کارهای بیمه‌ای خود را در خارج از استان انجام می‌دهند.

حسن عمادآبادی اظهار داشت: هزار و 220 نمایندگی بیمه در استان کرمان وجود دارد.
وی با بیان اینکه سهم استان کرمان از حق بیمه تولیدی استان 2.7 درصد است گفت: سهم خسارت پرداختی استان در بیمه 2.9 درصد است و نسبت خسارت در استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است.
مدیرکل بیمه ایران استان کرمان با اشاره به اینکه 24 شرکت بیمه‌ای در استان کرمان فعالیت می‌کنند که بیمه ایران به‌عنوان یک شرکت بیمه‌ای 34.5 درصد در بیمه استان سهم دارد افزود: در استان کرمان متاسفانه سهم بیمه حوادث بسیار بالاست.
وی با اشاره به اینکه در استان کرمان 5 هزار نفر در صنعت بیمه مشغول به‌کار هستند و ظرفیت دو برابر شدن این اشتغال وجود دارد گفت: متاسفانه هیچ کدام از دانشگاه‌های استان کرمان رشته‌های مرتبط با صنعت بیمه را تدریس نمی‌کنند.
عمادآبادی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای موظف هستند معادل 10 درصد حق بیمه را به حساب درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت نزد خزانه داری کل واریز کنند افزود: 8  درصد حق بیمه نیز به حساب صندوق خسارت‌های بیمه‌ای واریز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته هزار و 306 نفر فوتی تصادفات در استان کرمان داشتیم که از بیمه استفاده کردند گفت: کمتر از 7 درصد منازل مسکونی در کشور بیمه حوادث هستند و در استان کرمان این درصد بسیار پایین‌تر است.
 

اخبار مرتبط
نظرات شما