• جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 14/08/2020

معاون عمرانی استاندار کرمان:

890 هزار نفر در بافت‌های فرسوده کرمان، ساکن هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: 5 هزار و 430 هکتار وسعت بافت فرسوده استان کرمان است که 890 هزار نفر در این بافت ساکن هستند که این بافت کاملا فرسوده است و نگران هستیم.

سید"مصطفی آیت‌اللهی موسوی" در کارگروه بیمه، بازسازی و بازتوانی شورای مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه موضوع بیمه برای استان کرمان خیلی مهم است، اظهار کرد: 60 درصد ساختمان های روستایی استان مقاوم سازی شده اما 40 درصد باقی مانده جمعیت زیادی را در خود جای داده که باید به آن توجه شود.

وی افزود: 5 هزار و 430 هکتار وسعت بافت فرسوده استان کرمان است که 890 هزار نفر در این بافت ساکن هستند که این بافت کاملا فرسوده است و نگران هستیم.

موسوی تصریح کرد: 2360 هکتار وسعت سکونتگاه های غررسمی استان است که سکونت جمعیت حدود 100 هزار نفر را در این نقاط داریم.

معاون عمرانی استاندار کرمان بیان کرد: 11 هزار و 754 آبادی در استان کرمان داریم که 5530 مورد از آنها دارای سکنه است و 42 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند و این اعداد حساسیت کار را نشان می دهد.

وی افزود: حوادث مختلفی را در استان داریم و هیچ سالی آرامش بحرانی نداریم و به عنوان مثال در ابتدای سال جاری سیل را داشتیم و بعد از آن هجوم ملخ‌ها 4 ماه ما را درگیر کرد.

موسوی اظهار کرد: در پی حوادثی که در استان رخ می دهد، پرداخت خسارات با تاخیر است یا به حد کافی نیست و از سوی دیگر پرداخت ها زمان بر است.

وی تصریح کرد: نقش بیمه این است که با معاضدت مردم و پرداخت هایی که صورت می گیرد، ذخیره ای برای این است که اگر حادثه ای رخ داد، بتوانیم از آن بهره بگیریم و موضوع را مدیریت کنیم و به حل مشکلاتی که در پی حوادث به وجود می آید، کمک کنیم لذا بیمه حوادث در استان کرمان برای ما خیلی اهمیت دارد.

معاون استاندار کرمان بیان کرد: باید اعضای کارگروه بیمه، بازسازی و بازتوانی در راستای فرهنگسازیِ استفاده از بیمه و اجرایی کردن تفاهمنامه منعقد شده با بیمه همکاری کنند تا بتوانیم پوشش بیمه ای خوبی در استان داشته باشیم.
اخبار مرتبط
نظرات شما