• سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 26/05/2020

گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات بازار مسکن وجود ندارد؛

فرصت ۲ ماهه دولت برای ساماندهی بازار مسکن

نماینده جیرفت و نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اگر دولت و وزارت راه و شهرسازی در دو ماه آینده فکری برای مردم به ویژه مستأجران نکند؛ هیچ فرد یا سازمانی دیگر نمی تواند فاجعه مذکور را مدیریت کند.

یحیی کمالی پور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اشاره به مشکلات بازار مسکن و عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در مدیریت بازار، گفت: این مسئله را باید با قاطعیت اعلام کنم که متأسفانه مسئولان دولتی برای شنیدن مشکلات بازار مسکن گوش شنوایی نداشته و در این عرصه وزارتخانه هم عزم جدی برای برخورد با متخلفان و دلالان بازار مسکن ندارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند ماه اخیر نشست های متعددی در مجلس و دولت برای بررسی و حل مشکل مسکن برگزار شد و در رسانه ها اعلام کردند که دولت به سرعت مشکل را حل خواهد کرد، اما متأسفانه اتفاق تازه ای برای بهبود اوضاع رخ نداده است.

دولت در میدان عمل هیچ اقدام مثبتی را برای مدیریت بازار مسکن صورت نداده است

وی گفت: متأسفانه دولت در میدان عمل هیچ اقدام مثبت و موثری را برای مدیریت بازار مسکن و کاهش قیمت ها صورت نداده است، ضعف عملکردی و نظارتی دولت موجب شده که دلالان بی پروا تر از گذشته اقدام به دلالی و سوداگری کنند.

دولت مردم را در بازار پرتلاطم مسکن رها گذاشته است

کمالی پور افزود: امروز جمعیتی کثیری از مردم به دلیل پایین بودن سطح حقوق و دستمزد و افزایش چشمگیر نرخ اجاره مسکن قادر به تأمین مسکن استیجاری نیستند و عملا دولت مسکن مردم را رها کرده است.

فرصت دوماهه دولت برای ساماندهی بازار مسکن؛ فاجعه ماه‌های آتی را هیچ دولتی نمی تواند مدیریت کند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اگر دولت و وزارت راه و شهرسازی در دو ماه آینده فکری برای مردم به ویژه مستأجران نکند؛ هیچ فرد یا سازمانی دیگر نمی تواند فاجعه مذکور را مدیریت کند.

هجوم مردم از مناطق شهری به مناطق حاشیه ای و روستایی

وی ادامه داد: هجوم مردم از مناطق شهری به مناطق حاشیه ای و روستایی کوچک ترین مشکل افزایش قیمت و معضلات بازار مسکن است و این وضعیت در تمام استان های کشور در حال رخ دادن است.

ضرورت اعمال سیاست های مالیاتی برای کاهش دلال بازی در بازار مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اعمال سیاست های مالیاتی از جمله مالیات بر خانه های خالی و عایدی سرمایه مسکن می تواند به کاهش دلال بازی در این حوزه کمک کند و عملا در آینده شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود./

اخبار مرتبط
نظرات شما