• دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
  • 17/05/2021

تفاهم‌نامه همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و سازمان تعاون روستایی؛

پرداخت تسهیلات تا ۲۰۰ میلیون تومان به تعاونی‌ها

تفاهم‌نامه همکاری بین بانک قرض‌الحسنه مهرایران و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای حمایت از تعاونی‌ها و تشکل‌های حوزه‌های کشاورزی و روستایی امضا شد که بر اساس آن تسهیلاتی تا 200 میلیون تومان به این تعاونی ها پرداخت خواهد شد.

براساس این تفاهم‌نامه که به امضای مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران و حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستاییایران رسیده است، به هر نفر تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ کارمزد ۴درصد پرداخت می‌شود. مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران  با بیان اینکه رقم تسهیلات برای اعتبار در حساب جاری بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان خواهد بود، گفت: براساس طرح مشارکتی این رقم تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت. اکبری اظهار کرد: ضامن برای این تسهیلات براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی یک تا دو ضامن خواهد بود، ولی اگر بیمه‌ای بتواند ضمانت بازپرداخت تسهیلات را داشته باشد، دیگر نیازی به ضامن نیست.

وی مدت بازپرداخت تسهیلات را بین یک تا پنج سال اعلام کرد ونرخ کارمزد تسهیلات نیز ۴ درصد خواهد بود.وی تعداد تسهیلات موردنظر برای فاز اول تسهیلات تعاونی‌ها را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد.  مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران با بیان اینکه اشتغال وکلای ایرانی در چند سال گذشته در این بانک مورد حمایت قرار گرفته است، افزود: در سال گذشته یک میلیون و۲۳۰ هزار فقره وام به مبلغ ۱۳ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم. وی ادامه داد: در سال‌جاری پرداخت یک میلیون و۵۰۰ هزار فقره وام به مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان را در برنامه داریم. اکبری تصریح کرد: در سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان سود محقق کرده‌ایم. هدف این تفاهم‌نامه استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تسهیلات خرد بانک قرض‌الحسنه مهرایران برای تامینمنابع مالی موردنیاز شبکه تعاونی‌ها و تشکل‌های تحت‌پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران است. در این تفاهم‌نامه، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اتحادیه‌های تحت‌پوشش خود را برای استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه متناسب با تامین مالی برای رفع نیازهای مالی و اعتباریکشاورزی و معیشتی اعضا در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها به بانک قرض‌الحسنه مهرایران هدایت می‌کند.

اخبار مرتبط
نظرات شما