• جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 07/08/2020

سرپرست میراث فرهنگی استان کرمان،هشدار داد

معضل ورود تورهای غیرمجاز به کویر لوت

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه ورود تورهای غیرمجاز به کویر لوت به یک معضل بزرگ برای این استان تبدیل شده است، گفت: در حال حاضر تعامل و همبستگی،حلقه مفقوده زنجیره صنعت گردشگری استان کرمان است.

"فریدون فعالی" در نشست با اعضاء انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان، اظهار کرد: ااستان کرمان دارای ظرفیت های بسیارخوبی در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که باید با هم افزایی میان فعالان حوزه گردشگری استان شناسانده شوند.
وی تصریح کرد:  باید با توانمندسازی انجمن های فعال در صنعت گردشگری برای جذب هرچه بیشتر گردشگران به سوی استان کرمان برنامه ریزی و تلاش شود.
فعالی با تاکید براینکه اهمیت ندادن به برخی ظرفیت های گردشگری سبب از دست رفتن بازارهای هدف گردشگری می شود، افزود: باید با برنامه ریزی و تغییر رویکردها، استان کرمان را به خوبی به گردشگران معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه باید کیفی سازی ارائه خدمات در اولویت کار قرار گیرد، بیان کرد: خوشبختانه استان کرمان در زمینه گردشگری سلامت دارای ظرفیت های بسیار خوبی است که با ارائه خدمات مناسب می توانیم سهم خود را از این نوع گردشگری به دست آوریم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: هنگامی که گردشگران به کشوری وارد می‌شوند الزاماً باید هزینه‌هایی را در زمینه دریافت خدمات پرداخت کنند که این هزینه در مورد دریافت اطلاعات گردشگری و راهنمایی گردشگران نیز مصداق دارد.
وی با اشاره به اینکه باید در مجاورت موزه ها و بناهای تاریخی دفاتری جهت ارائه تورهای متنوع و اطلاعات گردشگری ایجاد شود، افزود: هر گردشگر ایرانی و خارجی برای دریافت اطلاعات مورنظر باید هزینه هایی را به این دفاتر پرداخت کند.
فعالی با تاکید بر اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان از راهنمایان تورها که در جهت معرفی ظرفیت های گردشگری و جذب گردشگران به صورت مستمر تلاش کنند، حمایت خواهد کرد افزود: استان کرمان دارای 422 راهنمای گردشگری دارای مجوز فعالیت است که از این تعداد 130 نفر آنها عضو انجمن صنفی راهنمایان تور این استان هستند.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در خصوص ورود تورهای غیر مجاز به کویر لوت خاطرنشان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر موضوع ورود تورهای غیرمجاز به کویر لوت به یک معضل بزرگ تبدیل شده است که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مرتبط بتوانیم این مشکل را حل و فصل کنیم.
اخبار مرتبط
نظرات شما